Про нас

Громадська організація «Захист Патріотів» розпочала свою діяльність у травні 2014 року, незадовго після того, як Росія анексувала Крим та розгорнула збройний конфлікт на Сході України, коли потреба нових знань та навичок з тактичної медицини стала очевидною й життєво необхідною.
 

Відтоді та дотепер команда кваліфікованих координаторів та сертифікованих за міжнародними стандартами інструкторів продовжує озброювати знаннями та впроваджувати сучасні алгоритми порятунку життя задля поступового розвитку тактичної медицини та невідкладної допомоги в Україні.

 

Ми віримо, що вирішувати проблему ефективніше, ніж переживати її, що щоденна робота та безперервне навчання неодмінно призведуть до істинних змін, створення якісно нової медичної системи, відродження культури першої допомоги та перезавантаження загальносуспільних базових інстинктів, де людина людині завжди людина, а цінність життя забезпечена умінням його берегти.

Курс бійця-рятувальника

Задля вирішення проблеми у травні 2014 року розпочала свою діяльність гуманітарна ініціатива Світового Конґресу Українців «За­хист Патріотів».


Організація поставила собі за ціль забезпечити українських бійців курсом бійця-рятувальника та покращеними індивідуальними аптечками.

Інструктори «Захисту Патріотів» пройшли сертифікацію за міжнародними стандартами медицини задля проведення професійного навчання, яке базується на доказовій медицині та керується міжнародними протоколами ТССС (Committee on Tactical Combat Casualty Care).

Таким чином українські бійці почали отримувати підготовку такого ж рівня, як і військові у США, Канаді, Великобританії чи інших країнах-членах НАТО

Станом на вересень 2018 року курс бійця-рятувальника вже пройшло 30,293 бійців та 5,523 курсантів. Завдяки підтримці українців усього світу їм також було передано понад 21 тисячу індивідуальних аптечок IFAK.

Медик військ спеціального призначення

У жовтні 2014 року «За­хист Патріотів» спільно з колишніми військовослужбовцями Великобританії розробив курс «Медик військ спеціального призначення» для підрозділів спеціального призначення, що діють в українській армії та спецслужбах.

Метою курсу є підготовка одного бойового медика на взвод спецпідрозділу для надання якісної та своєчасної підготовки у разі необхідності. Навчання проходить у групах не більше 6 людей на одного інструктора під наглядом медичного директора організації доктора Олександра Лінчевського або британського військового і парамедика з понад 20-річним досвідом Алекса Бонгардза.

Після проходження курсу медики отримують рюкзак медика військ спеціального призначення, що містить спорядження, необхідне медикові для порятунку життів в екстремальних умовах.

За програмою «Медик військ спеціального призначення» уже навчено 442 бійців та передано 214 медичних рюкзаків.

Співпраця з ветеранами АТО

У червні 2015 року «Захист Патріотів» вперше в Україні залучив до навчань з тактичної медицини ветеранів війни — бійців, які отримали поранення під час бойових дій на Сході України.


Ветерани грають роль поранених під час симуляцій у навчаннях військових лікарів та медиків військ спецпризначення. Знання, отримані завдяки їхній допомозі є безцінними. Такі тренування найбільш наближені до реальних подій, тому дозволяють заточувати навички бійців та привчають їх бути готовими до того, що може трапитися під час бойових дій.

Навчання українських лікарів

«Захист Патріотів» зібрав команду кваліфікованих українських та західних інструкторів, які з 2015 року проводять навчання для лікарів в Україні з метою підвищення їхньої кваліфікації та навичок відповідно до найкращих світових практик.

Програма «Підтримка життя під час травми» має на меті облаштування системи медичної опіки в Україні за кращими міжнародними стандартами. Інструктори курсу – професіонали, які навчалися та працювали на Заході, частина з них – колишні військові США та Великобританії, які проходили службу в гарячих точках.

Українська програма «Підтримка життя під час травми» підготувала за світовими стандартами 145 військових та 335 цивільних лікарів.

Навчання цивільних

У 2015 році «Захист Патріотів» розпочав також тренування нової патрульної поліції України, яка вже працює у багатьох містах.

У 2016 році ми запустили курс "Перший на місці події", призначений для організацій, що надають медичні послуги екстреного реагування, для уряду, корпоративних установ, поліції, пожежної служби, пенітенціарної служби і приватних охоронних організацій.

Крім того курси першої допомоги пройшли 587 школярів Києва та 148 пластунів. Разом із цим організація проводить й інші тренування з метою поширення знань про важливість життя кожної людини.

Конференції з тактичної медицини

Війна в Україні посилила увагу до стану системи тактичної медицини. Задля впровадження системних змін у цій сфері «Захист Патріотів» організовує міжнародні конференції з тактичної медицини в Україні, до яких долучаються міжнародні експерти з тактичної медицини, представники країн-членів НАТО, а також усіх силових міністерств та відомств і їхніх навчальних закладів.

Перша конференція пройшла у січні 2015 року, друга – у березні 2016. Конференції проходили у форматі тематичних панелей, секцій та практичних тренінгів з українськими та міжнародними експертами. Їхня мета – розвиток та стандартизація тактичної медицини міжнародного зразка в Україні.

Співпраця з іншими інституціями

Свою діяльність організація веде у співпраці з різними інституціями та громадськими організаціями в Україні та за кордоном.

«Захист Патріотів» підписав меморандуми про співпрацю з силовими міністерствами та відомствами, зокрема зі Службою Безпеки України, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Державною прикордонною службою, Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, Сухопутними військами Збройних сил України та Високомобільними десантними військами України.


Крім того низку проектів «Захисту Патріотів» було втілено завдяки підтримці Канадського та Австралійського посольств в Україні, а також уряду Канади.

 

Команда


Сьогодні «За­хист Патріотів»
це команда інструкторів та координаторів на чолі з т.в.о. директора Марком Супруном та медичним директором доктором Наталією Бабій, які мають на меті послідовний розвиток тактичної медицини та невідкладної допомоги в Україні через здобуття нових знань, вдосконалення навичок та покращення матеріальної бази, що крок за кроком приведе до створення якісно нової української медичної системи.

З метою стандартизації та контролю якості академічного та практичного наповнення тренінгів сформовано медичну раду організації. Українські лікарі спільно з колегами з США працюють для покращення продуктивності та якості медичної допомоги шляхом підвищення кваліфікації хірургів, травматологів, анестезіологів, військових лікарів при роботі в ситуації високого ризику враховуючи найактуальніші протоколи і найвищі стандарти лікування політравми. 


«Захист Патріотів» продовжує ставити нові цілі та впроваджувати нові методи, відповідно до світових стандартів медицини. Малими кроками разом із підтримкою всього світу ми рухаємося на шляху до перемоги та кращого майбутнього України.

ДОЛУЧАЙТЕСЯ!