Цифра дня: Явка студентів-медиків на складання IFOM | Захист Патріотів

Фото: shpalta.media

Цифра дня: Явка студентів-медиків на складання IFOM (Оновлено)

Якщо ви не студент-медик чи мама студента-медика, але знаєте, що IFOM — це міжнародний іспит з основ медицини, то ви однозначно в тренді інформаційних приводів. Про бідолашних дітей, яких катують «не нашими» іспитами, не розповідали хіба дуже ліниві регіональні ЗМІ. І поки мільйонам глядачів здавалося, що Всесвіт і МОЗ ігнорує тисячі українських студентів… абсолютна більшість третьокурсників спеціальності «Медицина» з’явилися на складання IFOM 1–3 липня.

 • IFOM проводився у 21 закладі вищої освіти.

 • 1 липня іспит склали більше 8 тисяч третьокурсників, 2 липня — понад 3,5 тисячі, а 3 липня — 750 студентів.

 • Із п’яти університетів, що саботували складання іспиту в перший день, три виявили бажання скласти його на другий день.

 • 88,7 % із зареєстрованих студентів прийшли на складання IFOM українською мовою у веб-форматі — це громадяни України й невелика частина іноземних студентів, які складали іспит українською. Загалом у тестуванні взяли участь 7107 із 8012 зареєстрованих студентів.

 • 57,2 % із зареєстрованих студентів складали IFOM англійською мовою у веб-форматі — це громадяни іноземних країн. Зареєструвались 4442 іноземних студенти, а прийшли 2543. Це — найнижчий показник явки.

 • 66,4 % із зареєстрованих студентів з’явилися на складання IFOM російською мовою в паперовому (бланковому) форматі — теж громадяни іноземних країн.

 • В 14 з 21 медичних закладах вищої освіти явка студентів для здачі IFOM у комп’ютерному форматі українською склала понад 90 %.

 • Висока явка зафіксована в Запорізькому державному медичному університеті (99,3 % студентів), Львівському національному медичному університеті (97,9), Буковинському державному медичному університеті (97,7 %). У Харківському національному медичному університеті, Ужгородському національному університеті, Дніпровському медичному інституті традиційної й нетрадиційної медицини та Міжнародній академії екології та медицини — показники явки коливаються від 80 % до 90 %.

 • Найнижчі показники явки в Харківському національному університеті (29,7 %) та Івано-Франківському національному медичному університеті (21,1 %).

 • Студенти, які пропустили іспит без поважних причин, отримають свої чесно зароблені «0» балів із можливістю перескладання за графіком центру тестування та за власні кошти. Вартість перездачі буде повідомлено найближчим часом. 150 доларів США в гривневому еквіваленті, про які повідомлялося раніше, стосується осіб, що завершили навчання у медичних ЗВО до того, як складання тестування IFOM стало можливим в Україні.

 • Тест IFOM складається з 160 запитань множинного вибору, де з п’яти-восьми варіантів потрібно обрати один правильний. Питання позбавлені національних особливостей та не передбачають особливої програми навчання. Іспит включає запитання про базові речі в медицині, як анатомія і фізіологія, які повинен знати кожен майбутній лікар.

 • Результати IFOM студенти отримають 6 серпня.

На загальнонаціональному рівні тестування IFOM проводилося в Україні вперше і є частиною єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ). Нововведення є частиною стратегії розвитку медичної освіти, що була затверджена Урядом у березні. Щоби знати не менше, ніж американський чи канадський лікар, чи лікар будь-якої іншої країни з успішною системою охорони здоров’я, український студент-медик буде проходити кваліфікаційні іспити за міжнародними стандартами.

 

Інші статті на тему:

      ХАЛЯВА ПРИЙДИ: чим українцям загрожує #StopIFOM

      Скласти IFOM: місія (не)можлива?

      Маю план: стратегія розвитку медосвіти

      Ми знаємо, що ви робили минулого літа       

Читай далі