Маю план: стратегія розвитку медосвіти | Захист Патріотів

Designed by rawpixel.com / Freepik

Маю план: стратегія розвитку медосвіти

Українська медицина нарешті може сказати «коли я виросту — я буду якісною». Бо тепер вона має план.

Планування — це корисно. Про це вам розповість тисяча мотиваційних спікерів і багаторічний досвід людства загалом. Уряд затвердив першу в історії незалежної України десятирічну стратегію розвитку медичної освіти, а це означає:

 

Підвищення якості медичної освіти

 • Підвищення якості медичної освіти неможливе без підвищення прохідного балу на медичні спеціальності. Лікар відповідає за життя людини, цілком логічно, що претендентів на це звання будуть відбирати за високими вимогами. 

 • Найновіші здобутки сучасної науки і високі стандарти з урахуванням міжнародних рекомендацій, доказова медицина не десь і колись, а в Україні. Щоби знати не менше, ніж американський лікар, чи канадський лікар, чи лікар будь-якої іншої країни з успішною системою охорони здоров’я, український студент-медик буде проходити кваліфікаційні іспити за міжнародними стандартами.

 • Освіта процес не односторонній і залежить не лише від зусиль студента. Відповідно, викладачі будуть вдосконалювати власну компетентність стажуваннями за кордоном, вивченням іноземних мов, участями в міжнародних конференціях за прозорим конкурсом, пошуком партнерських програм співпраці та публікаціями в журналах, що входять до Scopus та/або Web of Science.

 

Якісна зміна післядипломної освіти

 • «Нова модель інтернатури»звучить крутіше, ніж нова модель Porsche Cayenne, якщо ти медик, а не нащадок фармамафії. Національний рейтинг випускників, електронна система, справедливий розподіл на інтернатуру — хоч на білборди друкуй.

 • Для отримання більш глибоких знань у медичній галузі з повним залученням у практику буде впроваджено резидентуру для лікарів. Заклад, який бере на резидентуру, зобов’язується навчити конкретним навичкам, а не робити салати й переписувати історії хвороб. «Резидентура — це ординатура здорової людини», жартують медики.

 • Безперервний професійний розвитокце щорічне навчання лікаря. Які саме навички, у якій саме організації вдосконалювати — лікар обирає сам. Освіта за кордоном, професійні семінари та конференції, онлайн-курси, майстер-класи — враховуються в новій формі підвищення кваліфікації.

 

Ефективне фінансування та управління

 • Університети, які готують кращих студентів, отримають більше фінансування. А ще медуніверситети стануть автономними в організації навчального процесу, управлінні, визначенні навчальних планів і дисциплін.

 

Зміна академічної культури

 • Плагіату чітке однозначне «ні». Рівномірно стосується студентів та викладачів. Університети розроблять власні етичні кодекси. І будуть їх дотримуватися.

 • І студентів і викладачів стосується також отримання досвіду за кордоном. Державна програма сприяння міжнародному обміну студентів-медиків, підтримка участі в Erasmus+, запрошення іноземних професорів викладати в Україні дозволять включити українську медичну освіту у світовий контекст. Прощавай бісова «своя унікальна система»! Привіт, інтернаціоналізація освіти!

 

Розвиток наукових досліджень 

 • Українські науковці потребують стимулювання до проведення якісних наукових досліджень, дискусій про способи розв’язання проблем та новації в медицині. Без якісних наукових досліджень жодна наука — не наука, а на дослідженнях типу «Виявити особливості впливу мінеральних вод на організм здорових щурів…» до цивілізованого світу не доїдеш, на міжнародній арені не виступиш, у притомному науковому журналі не опублікуєшся.

 • Залучення українських та закордонних фахівців до контролю наукової новизни дисертаційних досліджень та незалежного анонімного рецензування робіт обіцяє підвищення якості дисертацій. 


Прохідні бали вже підвищили. Зовсім скоро, 15 березня, студенти складуть міжнародний іспит з основ медицини IFOM у рамках міжнародного моніторингового дослідження якості вищої освіти. Цього року студенти також уперше складуть Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ), який унеможливлює «заучування» відповідей.

Попереду 10 захоплюючих років!

Читай далі