Скласти IFOM: місія (не)можлива? | Захист Патріотів

Фото: freepik.com

Скласти IFOM: місія (не)можлива?

Середній бал іспиту IFOM в українських студентів-медиків удвічі нижчий, аніж у міжнародної порівняльної групи з Америки, Європи, Азії, та Океанії. Про це свідчать результати моніторингового дослідження якості медичної освіти.

У дослідженні взяло участь 6275 студентів 4 курсу спеціальності «Медицина» з 19 ВНЗ, крім Одеського медичного університету, а це — 88 % від загальної кількості четветрокурсників-медиків України. Середній бал за результатами дослідження становить 27 %, тоді як міжнародної порівняльної групи — 54 %.

Іспит призначений для 3 курсу, а в нас його складав 4 курс,  також студенти не готувалися до іспиту. Відповідно тестувався рівень залишкових знань, тоді коли міжнародна порівняльна група знала, що тестується на оцінку, і їхній рівень мотивації був більшим. Але навіть за таких умов цифри показують, що українській медичній освіті є куди рости, — говорить заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

На іспиті, який проходив 15 березня в рамках дослідження, були присутні представники національної ради медичних екзаменаторів, які зазначили, що тестування відбулося без порушень та відхилень від норм його проведення.

Інформацію, отриману в результаті дослідження, МОЗ планує надати університетам для подальшого аналізу сильних та слабких сторін ВНЗ, вдосконалення навчальних планів і програм, зміни підходу до викладання. Університети зможуть порівняти результати між собою та побачити, які дисципліни студенти засвоюють краще, і робити з цього висновки.

 

Чому IFOM важливий?

У світі є декілька інструментів для вимірювання якості освіти, один із них — іспит із міжнародних основ медицини. Питання до тестування приходять із різних країн світу, він адмініструється за допомогою жорстких правил. Це мірило, яким можна порівняти стан підготовки студентів у різних університетах, країнах, порівняти університети між собою, а також результати за різними спеціальностями, — говорить Олексадр Лінчевський.

Мета тесту — не показати рівень знань на сьогодні, а змінити рівень викладання та навчання в університетах. Завдання для IFOM розробляє й перевіряє Національна рада медичних екзаменаторів (NBME). Це не дає змоги зацікавленим сторонам впливати на результати тестування. IFOM — це захищений від корупції, втручань та маніпуляцій інструмент оцінювання знань студента.

Низькі результати мають спонукати українських студентів не протестувати проти впровадження тестування, а вимагати від викладачів та університетів покращувати якість медичної освіти.

Компромісів у медичній освіті бути не може. Життя пацієнтів поставлять значно складніші запитання, аніж будь-яке тестування. Ми підтримуватимемо студентів, які вимагатимуть від університетів зніни в підході до навчання, покращення його якості. Але знижувати стандарти підготовки, зараховувати іспити або скасовувати їх тільки тому, що вони здаються складними, — неприпустимо, — каже Олександр Лінчевський.

Вже цього літа одним з елементів єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) буде іспит із міжнародних основ медицини, який триватиме 4 години та міститиме 160 запитань. Цього разу — обов’язковий. У випадку нескладання чи ігнорування IFOM на студентів чекає відрахування. 

 

Як прийти на IFOM і скласти його?

Головне завдання іспиту з міжнародних основ медицини — випустити з університетів кваліфікованих медиків, а не «завалити» студентів на іспиті. Ось кілька порад від Уляни Супрун, що потрібно для того, щоб скласти іспит:

Якщо ви хвилюєтеся, що іспит доведеться складати англійською, а вона у вас «не дуже» — не панікуйте. Іспит проходитиме мовою вашого навчання: українською і англійською у веб-форматі за персональними комп’ютерами, або російською — у паперовому форматі. 

Для того, щоб не розгубитися під час складання тесту, є можливість ознайомитися з інтерфейсом сайту заздалегідь. Також можна ознайомитися з блоками питань, структурою тесту та пройти пробне безкоштовне онлайн-тестування. Не потрібно брати на іспит телефони, планшети, ноутбуки, годинники, ручки, олівці, зимові куртки чи шапки. Лікарські халати також залиште вдома. Все, що потрібно — паспорт та знання.

Поріг «склав/не склав» буде встановлений невисокий, але зростатиме поступово з кожним роком. Його визначить міжвідомча група експертів уже після отримання всіх результатів іспиту, а результати будуть готові до 6 серпня. Якщо раптом вам не вдасться скласти тест IFOM — не панікуйте. Ви зможете скласти його повторно, як і всі інші компоненти ЄДКІ, з 13 серпня.

Читай далі