QuikClot Combat Gauze | Захист Патріотів

QuikClot Combat Gauze

За даними світової статистики, близько 60% загальної кількості поранених на полі бою та у будь-яких інших випадках надзвичайних ситуацій гине від надмірної крововтрати.

При цьому кровотеча при пошкодженні основних артерій настільки сильна, що поранений зазвичай гине ще до отримання будь-якої медичної допомоги.

Зважаючи на такі дані, основні протоколи тактичної медицини направлені на ефективні дії з використанням контактних гемостатиків, зокрема QuikClot Combat Gauze Z-Fold.

На сьогодні для зупинки зовнішньої кровотечі розроблені та успішно застосовуються гемостатичні засоби, які при контактні з кров’ю у результаті хімічної та фізичної реакцій зупиняють критичну кровотечу.

Однією з причин виникнення гемостатиків є потреба зупиняти кровотечі у тих місцях, де накладання турнікету є неможливим або нераціональним (наприклад, шия, пахова чи сіднична зони).

Якісною відмінністю гемостатичних засобів можна також вважати той факт, що їхнє використання не пов’язане з механічним впливом на кровоносні судини та нерви, повним тривалим блокуванням кровообігу та іншими негативними наслідками, пов’язаними із накладанням джгутів чи турнікетів.

Одним із таких засобів є QuikClot Combat Gauze Z-Fold, який є рекомендованим комітетом ТССС та використовується українськими військовими, які пройшли навчання у «Захисті Патріотів» та отримали індивідуальні аптечки IFAK.

 

Що таке QuikClot Combat Gauze Z-Fold

QuikClot Combat Gauze — гемостатичний засіб, призначений для зупинки кровотечі шляхом прискорення процесу природнього згортання крові та одночасного блокування отвору поранення.

Засіб просякнутий природним абсорбентом, який застосовується для проведення тугої тампонади та зупинки загрозливих для життя кровотеч. Останні покоління виробів QuikClot не викликають нагрівання та можуть використосуватися при допомозі як дорослим, так і дітям.

Ці властивості разом із високою ефективністю протидії значним кровотечам, зробили QuikClot Combat Gauze Z-Fold основним вибором армії США. На сьогодні це єдиний гемостатичний засіб, який використовують усі американські війська.

 

Основні характеристики:

  • стерильна вакуумна упаковка

  • компактний розмір (7,5 см х 370 см) та вага

  • неткана основа бинта

  • основний діючий засіб каолін

  • легкий у застосуванні

 

Як він працює

Однією з переваг QuikClot Combat Gauze Z-Fold є метод його упакування. На відміну від більшості бинтів, які скручуються рулонами, QuikClot складений Z-подібною гармошкою. Завдяки такій формі упаковки бинт займає менший об’єм, що досить важливо в умовах обмеженого місця всередині підсумків IFAK. Крім того, його дуже зручно застосовувати при тампонуванні глибоких ран, ножових чи вогнепальних поранень, наприклад. Діставши його з упаковки, можна відразу почати застосовувати за призначенням. Внутрішній простір рани досить легко заповнити, пропихаючи QuikClot Combat Gauze Z-Fold всередину отвору пальцем без ризику, що рулон випаде з рук.

Поставляється виріб у доволі щільній вакуумній упаковці, призначеній для захисту вмісту від механічного пошкодження. На зворотній бік упаковки нанесена інструкція із застосування, а також вказівки для медичного персоналу, з яким пізніше зустрінеться поранений. Тому упаковку рекомендують не викидати, а залишити з пораненим, щоб медики могли зорієнтуватися, який саме засіб було застосовано.


Усередині упаковки знаходиться нетканий перфорований білий бинт шириною 7,5 сантиметрів та довжиною 3,7 метра. По всій довжині QuikClot Combat Gauze Z-Fold проходить блакитна стрічка, яку добре видно під дією рентгенівських променів. Вона необхідна для швидкої ідентифікації бинта всередині рани навіть після того, як він повністю просякнутий кров’ю.

По всій довжині QuikСlot насичений гемостатичним агентом, у ролі якого виступає каолін — природний мінерал, який не містить рослинних чи тваринних білків. У 2008 році гемостатичні засоби QuikClot почали виробляти із застосуванням гідрованого коаліну, який не викликає опіків, як порошкові гемостатики, алергічних реакцій, як, наприклад, хітозан чи тромбін.

При взаємодії з кров’ю каолін прискорює процес згортання, а також згущує її до стану желе, завдяки чому за 2-3 хвилини може зупиняти сильну кровотечу з магістральних судин, а з пошкоджених менших судин — за лічені секунди.

У дослідженні 2013 року, під час якого застосовувався ряд різних гемостатиків, QuikClot Combat Gauze “виявився найбільш ефективним у контролі кровотеч” та “був оцінений як найбільш легкий у використанні для солдатів бинт для тампонування”.

QuikClot Combat Gauze є найбільш дієвим у комбінації з турнікетом та ізраїльським бандажем. Незалежні дослідження показали, що застосування сучасних гемостатиків кардинально змінило статистику смертності при критичних кровотечах на полі бою. Особливо, коли поранені ті місці, у яких накладання турнікету є неможливим.

Читай далі