Що всередині? Аптечка морського котика | Захист Патріотів

Фото: rypeapp.com

Що всередині? Аптечка морського котика

Про них знято багато фільмів, створено ще більше міфів, а потрапити до їх лав означає витримати селекцію, яка вважається однією з найважчих у світі. Морські котики — підрозділ спеціального призначення військово-морських сил США, бійці якого працюють у повітрі, на землі та у воді.

Якщо ж вони працюють на землі, у повітрі та у воді, тоді якою ж повинна бути їхня аптечка? Спробуємо розібратись із матеріалів наявних в інтернеті.

Уся інформація, яка використовується в даній публікації, наявна у відкритому доступі, єдина «вимога» до того, хто шукає, — знання англійської мови та трішки медичної термінології.

З огляду на професійну діяльність будь-якого військовослужбовця, усе спорядження повинне відповідати низці вимог, як от — стійкість до пошкоджень, вага, зручність у використанні, простота, можливість розміщення на собі та поєднання з іншими елементами спорядження (бронежилет, ремінно-плечова система, набедрена платформа) тощо. «Особливості» роботи морських котиків збільшують вагу аптечки, габарити та кількість складників, які повинен переносити на собі представник даного спецпідрозділу.

Єдиним виходом із ситуації є — нестандартний підхід не так до складників, як до самого підсумку аптечки… точніше його відсутності. Проте, про все по порядку.

Відкриті джерела вказують на те, що аптечка морського котика комплектується відповідно до протоколів ТССС та можливості надання допомоги на полі бою за алгоритмом MARCH.

Кожен спецпризначенець носить на собі декілька турнікетів, призначення яких швидко зупинити масивну кровотечу з кінцівки.

Наступною, і не менш важливою складовою алгоритму MARCH, є робота з прохідністю дихальних шляхів. Для цього в аптечці є назофарингеальний повітропровід та лубрикант.

Для роботи з пораненням грудної клітки в аптечці є оклюзійна наліпказ клапанами чи без. Для роботи з напруженим пневмотораксом у кожній аптечці є декомпресійні голки, виробники різні — використання одне.

Щоби зупинити кровотечу там, де турнікет накласти неможливо, у кожній аптечці є бинти, з рентгеновідбиваючими стрічками, без них тощо. Також у кожній аптечці є типи бандажів, які в поєднанні з бинтами таки зупиняють кровотечі й таки не погано.

Також в аптечку морського котика входить шина, набір для перорального відновлення об’єму рідин в організмі, ще більше бинтів, пластирів, рукавичок, є набір медикаментів, які повинен прийняти поранений, та обов’язково — картка пораненого, у якій фіксується інформація про пораненого та про допомогу, яка надавалася.

Цікавим є те, що в аптечці відсутні набори для роботи зі складними дихальними шляхами, нагадую, що це аптечка не військового медика (corpsman), тому відсутні шприци, голки чи скальпель, які можуть пробити герметичність аптечки.

Й от ми дійшли до питання з підсумком — його нема. Ось так узяли і зруйнували всі мрії про дорогущий шматок кордури, фастексів, велкро, у поєднанні з емблемою не менш дорогої фірми-виробника.

Для того, щоб обмежити вплив солоної води на вміст аптечки, усі її складники розміщені у водонепроникне герметичне упакування… і так, такий підсумок одноразовий, одноразовий підсумок КАРЛ! Звісно, що таку аптечку на себе не прищепиш, то вирішили її носити в плитоносці, а саме у відділенні для плити… з плитою, її ніхто не відміняв. Тому, що так вона в безпеці: за плитою і ближче до тіла.

Як бачимо, аптечка морського котика нічим суттєвим від аптечки співробітників українських підрозділів спеціального призначення не відрізняється. Цікавим є нестандартний підхід до її компонування, форми та розташування. Рятують, усе ж, не складники аптечки, рятують  вміння їх застосовувати. А з вміннями в морських котиків точно все гаразд.

Читай далі