Що всередині? Автомобільна аптечка | Захист Патріотів

Фото: wtwp.com

Що всередині? Автомобільна аптечка

 «У вас в автомобілі є аптечка? Тут людині потрібна допомога!» — у відповідь на такі звернення більшість автомобілістів нашої країни або розгублено розводять руками, або ж довго шукають аптечку десь у глибині свого авто. І коли аптечку все ж знаходять, часто трапляється так, що водій уперше знайомиться з її вмістом саме в той момент, коли вже необхідно надавати допомогу.

Незважаючи на те, що в Україні мабуть немає дорослої людини, яка б не була свідком ДТП або її жахливих наслідків, переважна більшість водіїв (і не тільки) сприймають аптечку радше як недолугий аксесуар для уникнення штрафу, аніж найнеобхідніший інструмент у критичних ситуаціях. Як би безглуздо це не звучало, але власники авто чомусь значно більше покладаються на імпровізований іконостас на «торпеді» й освячення транспортного засобу священиком.

«Мені не потрібно знати як користуватися аптечкою, бо в мене водійський стаж 30 років і я завжди обережний!» Це дуже круто й чудово, але аптечка може знадобитися не тільки вам, а й іншим людям, що потребують допомоги.

Середній час приїзду карети «швидкої» в місті — 10–15 хвилин, за містом — 20 і більше. Наприклад, людина, у якої сталася раптова зупинка серця або наявна критична кровотеча, помре протягом 7–10 хвилин. І, можливо, саме ваша аптечка і знання (чи хоча б аптечка) можуть врятувати цю людину. Подумайте про це.

Зворотня ситуація, коли в аптечку замість необхідного, пакуються медикаменти неекстреного призначення (різні валідоли й лопераміди), а в критичний момент надається неадекватна допомога (наприклад, знеболення наркотичними речовинами). Яскравим прикладом тому була «Аптечка автомобільна Б2», що містила небезпечний наркотичний знеболювальний медикамент бутарфанол (аж цілих 2 інжектори).

Автомобільна аптечка — важливий елемент вашої безпеки, а також безпеки оточуючих. Вона може врятувати ваше життя, або життя ваших рідних чи життя навіть незнайомої вам людини. Тому до цього елементу потрібно поставитися серйозно та відповідально. Насамперед, потрібно знати, що може знадобитися в критичний момент та як цим користуватися.

Ось перелік найнеобхідніших елементів автомобільної аптечки:

1. Нітрилові рукавички. Ваша особиста безпека — це пріоритет номер один. Завжди надягайте рукавички перед тим, як торкатися постраждалого. Це убезпечить вас від більшості інфекційних захворювань, що передаються через рідини (кров). Дуже непогано було б мати ще й медичну маску, щоб убезпечитись від патогенів, що можуть передаватися повітряно-крапельним шляхом.

2. Світловідбиваючий жилет та світловідбиваючий трикутник, щоби позначати місце ДТП. Знову ж, це про особисту безпеку.

3. Джгут (або турнікет)! Неважливо чи він гумовий «совєцький» чи новітній «американський», він має бути у вашій аптечці. Джгут слід використовувати в ситуаціях, коли потерпілий має критичну (масивну) кровотечу з кінцівки, що не може контролюватися прямим тиском або пов’язками. Джгут ЗАВЖДИ накладається вище поранення, але не на суглоб.

4. Бинти та бандажі. Для контролю незначних кровотеч прямим тиском варто мати кілька марлевих бинтів. А для пов’язок та фіксації — кілька еластичних. Гарним рішенням буде придбати спеціальний бандаж для пов’язок (його ще називають «ізраїльським бандажем»). Він простий та ефективний у використанні для контролю некритичних кровотеч.

5. Плівка-клапан для серцево-легеневої реанімації (СЛР). Це простий і недорогий пристрій, що убезпечить вас від патогенів у той момент, коли необхідно проводити СЛР із рятувальними подихами. У сучасних автомобільних аптечках ці плівки є, але часто ними досить важко користуватися через недоліки в їх конструкції. Відкрийте свою аптечку, знайдіть цю плівку й перевірте чи зможете ви без проблем використати її в необхідний момент. Якщо ні, радимо вам придбати іншу (а краще декілька, бо вони є одноразовими).

6. Трикутний бандаж («косинка») — для фіксації шин.

7. Атравматичні ножиці для розрізання одягу.

8. Термоковдра (рятувальна ковдра) для зігрівання постраждалих. Пам’ятайте, що навіть при комфортній температурі повітря, людина, що отримала поранення або страждає від невідкладного медичного стану, буде замерзати й це може значно ускладнити її стан.

9. Рулонний пластир на тканинній основі для фіксації пов’язок, шин тощо.

10. Спиртові серветки для очищення шкіри від забруднення теж стануть у нагоді.

Якщо ви маєте якісь медикаменти, що можуть знадобитися вам або вашим пасажирам у поїздці, радимо зберігати їх в окремій аптечці, щоби не розгубитись у момент, коли необхідно надавати саме екстрену допомогу. Також варто прибрати з аптечки всі наркотичні знеболювальні! Дія цих препаратів на дихання постраждалого може призвести до погіршення стану або, навіть, смерті. Залиште знеболення медикам «швидкої», вони краще за вас знають, коли необхідно його застосувати.

На жаль, у жодну аптечку неможливо покласти найдієвіший інструмент — знання.

Щоби правильно застосовувати всі елементи, що були перераховані вище, потрібно знати що, коли і як потрібно робити, а чого робити не треба. Проходьте курси першої допомоги, щоби в критичних ситуаціях почувати себе впевненіше, а також зрозуміти важливість тих чи інших елементів аптечки.

Й останнє, не будьте байдужими, якщо біда трапилася не з вами, а з незнайомими вам людьми. Якщо хтось потребує вашої допомоги або, хоча б, вашої аптечки — не стійте осторонь, допомагайте!

 

Інші статті на тему:

      Що всередині? Аптечка морського котика

      Що робити, якщо ви стали свідком серйозної ДТП і хочете допомогти?

      У випадку екстреної ситуації: огляд додатків на смартфон

      Дозвольте врятувати вам життя. Закон доброго самаритянина

Читай далі