Тебе питають: обговорення складу аптечок та АЗД у громадських місцях | Захист патріотів

Adelaide Living

Тебе питають: обговорення складу аптечок та АЗД у громадських місцях

Громадське обговорення наказу «Про затвердження вимог щодо комплектації, зберігання та використання медичних укладок для надання домедичної допомоги» триває на сайті МОЗ. Є місяць часу, щоби сказати все, що давно хотіли сказати.

Простір, де одночасно перебуває п’ять людей, — повинен бути обладнаний аптечками для надання першої допомоги. Місця масового скупчення людей є територією підвищеного ризику травмування, тут більша ймовірність раптової зупинки серця. МОЗ пропонує до розгляду необхідний перелік медичних виробів та засобів для збереження життя постраждалого до моменту прибуття бригади екстреної медичної допомоги.

Залежно від кількості людей, склад та кількість комплектів варіюється. За новою класифікацією аптечки поділяються на три рівні надання допомоги:

Перший — стосується простору, де одночасно перебуває до 30 людей. До пропонованого складу аптечок входять бинти, лейкопластирі, гумові рукавички, атравматичні ножиці, термоковдри, турнікет для зупинки кровотеч і плівка-клапан для безпечного проведення СЛР.

Другий — для територій на зразок торгових центрів, освітніх закладів, будівельних майданчиків, автозаправних станцій, з можливістю присутності до 200 людей. Там до збільшеної кількості складових аптечки першого рівня надання допомоги додається тонометр.

Третій — це місця та майданчики, які дозволяють присутність до 1000 людей одночасно. Тут комплекти надання першої допомоги пропонують доповнювати лікарськими засобами на зразок глюкози та епінефрину, пульсоксиметрами та АЗД. Місця, де можлива одночасна присутність більше тисячі людей, повинні бути обладнанні кількома укладками та дефібриляторами відповідно.

У проекті окремо наголошується, що при невідкладних станах першу допомогу надає відповідальна особа. Ця особа зобов’язана пройти курс із надання домедичної допомоги та отримати відповідну сертифікацію. Місце зберігання аптечок та дефібриляторів повинне бути легкодоступним та відповідно промаркованим. Вимоги будуть обов’язковими до виконання.

Пропозиції та зауваження щодо проекту можна надсилати на електронну адресу emd.moz.ua@gmail.com та до Управління екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України до 18 липня.

Нагадаємо, що 19 станцій Київського метрополітену, які зібрали необхідну кількість голосів на голосуванні Громадського Бюджету, будуть обладнані дефібриляторами, а персонал навчать надавати першу допомогу вже до кінця 2020 року.

Читай далі