Турнікет CAT: дослідження, особливості, застосування | Захист Патріотів

Турнікет CAT: дослідження, особливості, застосування

Дослідження причин загибелі американських вояків у воєнних конфліктах після Другої світової війни засвідчили, що майже 90% загинули через те, що їм несвоєчасно надали першу допомогу. Через кровотечі кінцівок живими до госпіталів не довезли 60% поранених. Щоб змінити ситуацію, армія почала шукати безпечний та ефективний засіб, який міг би зручно застосовуватися будь-яким бійцем, пораненим на полі бою.

*Дана стаття має ознайомчий характер і не може замінити тренування з кваліфікованим інструктором з тактичної медицини.

Дослідження

У 2004 році Інститут хірургічних досліджень армії США випробував 10 різних турнікетів, доступних у продажі. 18 піддослідних було залучено до тестування ефективності кожного з поданих турнікетів у відповідності до затверджених протоколів IRB (Institutional Review Board). Критерії визначення ефективності турнікетів базувалися на здатності зупиняти артеріальну кровотечу на стегні. Разом із тим, піддослідні оцінювали кожен турнікет на біль, що виникає під час його застосування.

За даними спострежень, турнікет CAT  був дієвим у 100% випадків: швидким та ефективним при зупинці артеріальної кровотечі верхніх та нижніх кінцівок під час усіх випробовувань. Згідно з підсумками досліджень старшого медика американської армії рейнджерів Рікардо Флореса, турнікет “приносив найменше болю, був найлегшим у застосуванні та найбільш ефективним”. Інститут хірургічних досліджень армії США підтведив його ефективність, полегшену конструкцію, удвічі менше вагу у порівнянні з іншими продуктами такого ж плану. Оцінки болю під час накладання цього турнікету були значно нижчими, ніж у решти. CAT рекомендовали до застосування американськими військовими.

Особливості

Унікальність турнікету CAT у тому, що він дозволяє зупинити артеріальну кровотечу без лишнього тиску. Липучка, з якої зроблений турнікет, надійно липне сама до себе, незалежно від сторони та обраного діаметру застосування. Вільний кінець протягується у пряжку, що забезпечує максимальну фіксацію і блокує об’єм турнікета навіть за умови потрапляння піску чи снігу. Універсальна закрутка закріплюється у скобах для фіксації та дозволяє за необхідності послаблювати турнікет.

Турнікет CAT

Така конструкція має кілька переваг у порівнянні з резиновим джгутом. “Джугути гумові кровоспинні не зовсім себе виправдовують, а особливо при низьких температурах”, - начальник медичної служби оперативного командування “Схід” Віталій Кущ. Матеріал, з якого виготовлений CAT, дозволяє застосовувати його навіть у холоді. Турнікет можна накладати на голе тіло без додаткової матерії, може бути послаблений за необхідності, має передбачене місце для зазначення часу накладання та яскраво-червону позначку на кінці.

З 2004 року CAT був виданий більше мільйону військовослужбовців США, Великобританії, Ізраїлю, Канади. Його ефективність, як інструменту для порятунку життя солдатів на полі бою, відіграла важливу роль у покращенні сучасної військової медицини. Важливо, аби українські військові перейняли такий стандарт тактичної медицини та мали впевненість, що бійці відправляються на поле бою з перевіреним засобом для надання першої допомоги.

Армійський кровоспинний турнікет є оптимальним засобом при критичній кровотечі. Він ефективний і може бути накладений швидко.

Додатково

Відео-інструкція North American Rescue накладання турнікета на руку та ногу.

Більше про дослідження ефективності турнікету СAT

Читай далі