Транексамова кислота при післяпологовій кровотечі (і не тільки) | Захист Патріотів

Фото: dsij.in

Транексамова кислота при післяпологовій кровотечі (і не тільки)

Подружжя Утако й Шосуке Окамото з Японії хотіло винайти препарат, який може знизити смертність жінок від післяпологової кровотечі. Їхнє бажання було настільки сильним, що лабораторія розміщувалась у них вдома, а недостача крові для проведення тестувань поповнювалася власною.

В 1960-х роках подружжя проводило активну дослідницьку діяльність, часто не маючи оплати за свою роботу, але вже в 1962 році в медичному журналі з’явилася новина про винайдення нового препарату. 

З часом ця новинка стане препаратом, який різко зменшить рівень смертності жінок від післяпологової кровотечі, яка на той момент була однією з найпоширеніших. Йдеться про транексамову кислоту.

Транексамова кислота вважається антифібринолітичним засобом, який впливає на фібриноліз. Під час фібринолізу починається процес розщеплення тромбів, що часто призводить до смерті пацієнта від масивної крововтрати. Застосування транексамової кислоти запобігає дестабілізації та руйнуванню згустків, тому і зменшує кровотечу, збільшуючи цим шанси виживання пацієнта.

У 2010 році було проведено дослідження у 274 госпіталях 40 різних країн світу, яке показало, що застосування даного препарату в поєднанні з трансфузією крові на травмованих пацієнтах протягом першої години після отримання ними травми різко збільшує шанси виживання (30 %). 

У 2016 році було проведено ще одне дослідження, яке показало, що препарат зменшує число смертей від післяпологової кровотечі, до того ж сам препарат є недорогим та простим у використанні.

Транексамова кислота широко використовується в різних країнах світу й має різні найменування — «Lysteda», «Cyklokapron», «Transamin», «Femstrual», «Traxyl», «Espercil». Препарат випускається у формі таблеток/розчинів і включений у перелік основних медикаментів ВООЗ.

Застосування препарату повинно проводитися тільки кваліфікованими медичними спеціалістами, оскільки не може застосовуватися в 100 % випадків і має побічні дії, що можуть призвести до негативних наслідків.

Винахід Утако й Шосуке Окамото широко використовується в різних галузях медицини — травма, пологи, стоматологія, гематологія, військова й тактична медицина тощо.

Винахід подружжя, яке в 1960 роках хотіло зменшити смертність жінок від післяпологової кровотечі, сьогодні зменшує рівень смертності від багатьох травм, захворювань та кровотеч по всьому світу, включно з Україною.

Читай далі