Куди вставляти цю голку? | Захист Патріотів

Світова статистика свідчить, що 30% смертей на полі бою, яких можна було б запобігти, спричинені напруженим пневмотораксом, коли під час поранення у груди повітря скупчується у плевральній порожнині і спричиняє западання легені. Це небезпечний для життя стан, який вимагає своєчасної та правильно наданої допомоги.

Напружений пневмоторакс. Ознаки та симптоми

Серед ознак напруженого пневмотораксу почуття страху, проблеми з диханням, помітне погіршення стану пораненого, проте ці симптоми важко розпізнати в бойовій ситуації.Згідно з протоколом надання допомоги пораненим у бойовому середовищі (ТССС) слід припускати наявність напруженого пневмотораксу щоразу, коли виявляєте у постраждалого поранення грудної кліткини. При виникненні напруженого пневмотораксу слід виконати декомпресію грудної клітки, застосувавши голку для декомпресії (ARS Needle Kit — Air Release System Needle Decompression Kit).

Зазвичай єдиним критерієм для прийняття рішення застосувати голку для декомпресії є проникаюче поранення грудної клітки, що супроводжується вираженою задишкою.

Голка для декомпресії


Голка для декомпресії — це запатентована система для випускання повітря з грудної клітки.

Основні характеристики голки:

— Система розроблена таким чином, щоб голка-катетер проникала у плевральну порожнину 99% пацієнтів.

—Довжина голки-катетера (8,25 см) є оптимальною для ефективного усунення напруженого пневмотораксу.

—Голка виробляється з американської медичної нержавіючої сталі, найкращого з огляду на безпечність та ефективність матеріалу для виготовлення медичних засобів.

—Окрім 14 розміру голки для декомпресії доступний також 10 – тієї ж довжини, якості та надійності, з на 60% більшим діаметром голки-катетеру.

—Голка-катетер знаходить у міцному захисному футлярі, який зручно відкривається завдяки ковпачку з кліпсою.

Голка для декомпресії виробляється та стерилізується у США відповідно до міжнародних стандартів. Кожна партія проходить тестування задля пересвідчення найбільшої безпечності та відсутності будь-яких бактерій у виробі. Завдяки своїм надійним характеристикам голка забезпечує високу ймовірність успішного надання допомоги при ознаках та симптомах напруженого пневматораксу. 


Дія голки зсередини

Застосування голки для декомпресії є однією з небагатьох процедур, яка часто відразу дає результат та призводить то поліпшення симптомів. Небажання погіршити стан пацієнта – це  типова відповідь на погану або взагалі відсутню медицину.


Декомпресія грудної клітки у фільмі «Три королі»

Щоб уникнути страху встромити комусь у грудну клітку голку розміром з Екскалібур, необхідний тренінг, який запевнить, що декомпресія за допомогою голки є безпечною, якщо виконана правильно. Ризик під час проведення цієї процедури є мінімальним, коли застосована правильна техніка.

Джерела:

1. The Combat Lifesaver Student Self-Study. The Army Institute for Professional Development.  Edition C Subcourse IS0871

2. North American Resque – www.narescue.com

Читай далі