Хочеш рятувати життя? Підтримай петицію про встановлення автоматичних дефібриляторів у метро! | Захист Патріотів

Фото з тренінгу Захисту Патріотів

Хочеш рятувати життя? Підтримай петицію про встановлення автоматичних дефібриляторів у метро!

Пасажиропотік однієї станції Київського метрополітену за добу складає приблизно 60 тисяч пасажирів. Минулого року київським метро скористалося 496 млн 071 тис людей. Достатньо «громадське» місце, яке заслуговує на те, щоби там були розміщені автоматичні зовнішні дефібрилятори (АЗД).

Для порівняння: пасажиропотік аеропорту Бориспіль складає 126 млн 032 тис. пасажирів на рік. І різницею між цими двома «достатньо громадськими місцями» є не тільки об’єм перевезень, а й те, що в аеропорті дефібрилятори наявні з 2012 року, а в метро їх досі немає й ніколи не було. Без наявності АЗД аеропорт просто не може бути міжнародним та приймати регулярні міжнародні рейси. Київське метро теж не лише українців перевозить, якщо вже життям українців чиновники метро хочуть нехтувати(?!)

У січні 2019 року Олег Картавий розпочав флешмоб «#АЗДрятуєжиття», який об’єднав багатьох активістів, членів тренінгових центрів, служб та небайдужих людей навколо ідеї зробити станції метро безпечнішими.

Головною ідеєю було — допомогти комунальному підприємству «Київський метрополітен» зрозуміти важливість та потребу наявності дефібриляторів та навченого персоналу на станціях метро. До флешмобу долучилося багато організацій та людей, які підтримували таку акцію через соцмережі та фотографії з дефібриляторами в приміщеннях чи станціях метро.

АЗД
Скріншоти зі сторінок у Facebook Олега Картавого та Easy Practice

На сайті сервісу електронних петицій Київської міської ради зареєстрували петицію з закликом встановити дефібрилятори в Київському метро. Однак, збір підписів не настільки інтенсивний, як поширення новин про смерті в метро. З 10000 необхідних підписів, на момент публікації, зібрано лише 1294. Якщо так триватиме далі, необхідної позначки не буде досягнуто, петицію не розглянуть, а люди з раптовою зупинкою серця будуть і надалі приречені. Згідно зі статистичними даними, серцеві захворювання є одною з провідних причин смерті в Україні. Хто-зна, одного дня АЗД може знадобитися комусь із твоїх рідних чи тобі самому.

Ситуацію ще можна змінити. Збір підписів триватиме до квітня, а підписання займе всього кілька хвилин вашого часу. Підтримати петицію можна за цим посиланням.

Крім працівників метрополітену, на яких намагаються вплинути автори ініціативи, застосовувати АЗД насправді може кожен.

Типовий сценарій:

Перед вами щойно впала непритомна людина? Не втрачайте час! Скеруйте когось викликати 103, принести аптечку та АЗД, або зробіть це самі.

Перевірте дихання людини, подивіться на обличчя та груди потерпілого.

Чи він дихає? Якщо дихає, то покладіть у бокове стабільне положення, це захистить його дихальні шляхи від накопичення рідин та блокування язиком.

Якщо не дихає — почніть СЛР. Робіть натискання на нижню половину грудини з частотою 100–120 разів на хвилину (приблизно 2 рази на секунду). Коли принесуть аптечку, дістаньте звідти бар’єрний пристрій для виконання рятувальних вдихів. Тепер ви можете робити штучне дихання безпечно!

Виконуйте серії з 30 натискань та 2 рятувальних вдихів. Це дозволить вам підтримувати шанси потерпілого на перезапуск серця, коли принесуть АЗД.
Ви старанно робили СЛР і скерована вами особа принесла вам АЗД?
Скористайтеся ним негайно!!!

АЗД прості у використанні. Голосові, світлові та екранні інструкції скерують вас. АЗД спроектований так, що може виявляти проблеми під час використання та давати підказки для їх виправлення

Основні кроки, які ви будете робити для використання АЗД:

  1. Увімкнути АЗД

  2. Наклеїти дефібриляційні накладки на голу грудну клітку згідно з малюнками на них

  3. Дозволити АЗД проаналізувати серцевий ритм

  4. Надати розряд, якщо на це скеровує АЗД

  5. Почати СЛР одразу після розряду або якщо пристрій не рекомендує розряд

Без втручання в ситуацію випадкових свідків не кожен потерпілий зможе дочекатися прибуття фахівців ЕМД. Кожна секунда цінна для людини, що потребує порятунку. Імовірність вижити збільшується, якщо поруч будуть люди, які готові допомогти, а також мають у доступі НЕОБХІДНІ засоби для порятуку життя. АЗД — саме один із таких засобів.

Справді, щоби надавати допомогу та максимальні шанси на збереження життя людині, що знаходиться в невідкладному стані, треба бути впевненим у своїх знаннях і навичках. Для цього необхідно пройти тренінг із першої допомоги. Вчитися ніколи не буває пізно чи забагато!

Читай далі