Система невідкладної допомоги Німеччини | Захист Патріотів

Система невідкладної допомоги Німеччини

Бен Сієрра парамедик та інструктор курсів з першої допомоги у Німеччині. Також працює пожежником на волонтерських засадах.

Він вперше приїхав до України у березні 2016 року, щоб взяти участь у міжнародній конференції з тактичної медицини, яку проводив «Захист Патріотів». До цього він також познайомився з нашими інструкторами під час міжнародного курсу бійця-рятувальника у Німеччині.

Під час другого візиту Бена до Києва, ми попросили його провести лекцію для інструкторів «Захисту Патріотів», а також інших організацій щодо системи невідкладної допомоги його країни.

Федеративна республіка Німеччина є країною з найбільшою кількістю населення і найвищим рівнем економіки в Європейському союзі. Населення Німеччини – 81,1 мільйон осіб. Середня тривалість життя тут становить 77,93 років для чоловіків та 82,58 – для жінок. (В Україні відповідно 62,37 та 74,5 – ЗП). 

Бен розпочав свою презентацію, зазначивши, що становлення системи невідкладної допомоги у Німеччині зайняло достатньо тривалий час.

Усі 16 регіонів федеративної республіки мають різні системи роботи екстреної допомоги та їх очільників, посади яких займають лікарі з додатковою парамедичною освітою. 

Усі виклики в Німеччині приймає єдиний оперативний центр, який делегує їх до бригад відповідних служб.

Тут працюють різні типи швидких: швидкі з двома парамедиками, машини, де є двоє парамедиків та лікар, легкові автомобілі, на яких працюють один парамедик і один лікар. Вживаються також гелікоптери. Вони були запроваджені у 1970-80хх роках задля того, щоб у максимально швидкий час привезти лікаря на місце події, а також доставити людину до лікарні.

 

Навчання

Лікарі екстреної допомоги навчаються 6-8 років і також мають додатковий курс з невідкладної медицини, який зазвичай включає близько одного тижня лекцій та практичних занять, щоб вивчити різницю між роботою в госпіталі та роботою на швидкій.

У 1991 році було прийнято закон, який врегульовує навчання парамедиків. Вони навчаються протягом 2 років. 1600 годин виділяється на лекції, практичні заняття, стажування у госпіталях, інша 1600 – на стажування на швидкій у реальному житті. Фіналом навчання є письмові, усні та практичні іспити. Два роки тому освіту парамедиків вирішили поглибити і продовжили навчання до трьох років.

Парамедики проходять також повторні навчання та ресертифікацію. Не склавши повторний тест, вони не можуть продовжувати працювати у службі невідкладної допомоги.

Екстрені медичні техніки навчаються 520 годин. Разом із тим проходять 160 годин школи екстреного медичного техніка, 160 годин стажування на швидкій та стільки ж у госпіталі. Після цього складають комплексний іспит.

Також серед персоналу є звичайний медик, який зазвичай працює третім у команді швидкої, також він займається підтримкою масових заходів.

 

Регіон Гессен

Бен працює у регіоні Гессен, центром якого є Франкфурт-на-Майні. У цьому регіоні є 25 районів та 240 станцій невідкладної допомоги, також 70-80 станцій з лікарями та 4 гелікоптери.

У регіоні працює 5600 парамедиків та екстрених медичних техніків і 1200 лікарів екстреної медичної допомоги, але вони всі не працюють одночасно. Лікарі, наприклад, більшу частину часу працюють у лікарнях, та від 2 до 10 днів на місяць – у бригадах швидких.

Оперативний центр у Гессені приймає близько одного мільйона викликів протягом року. Гелікоптери вилітають на виклики 4-5 тисяч разів на рік. На трохи менше 50% викликів відправляють лікарів.

Лікарі мусять набирати бали від асоціації лікарів, публікуючи статті, беручи участь у конференціях та курсах. Таким чином асоціація стимулює їх розвиватися, що позитивно впливає на цілу систему.

Людина, яка не надала допомогу людині, якій потрібно, несе кримінальну відповідальність. Мова йде про першу допомогу на початковому етапі, що починається, наприклад, із виклику швидкої.

Велику увагу у Німеччині надають навчанню базовій підтримці життя звичайних громадян. Наприклад, навіть щоб отримати водійські права, треба принести сертифікат про проходження курсів з першої допомоги. А великі компанії зобов’язують, щоб близько 10% їхніх працівників вміли надавати першу допомогу.

Минулого року базовий курс для громадян скоротили вдвічі до 8 годин, щоб зробити його простим. Мета цього тренінгу: надати впевненість та розуміння, що треба подбати перш за все про власну безпеку.

За схожою системою, яку використовує «Захист Патріотів» (ті, хто успішно пройшов курс бійця-рятувальника, може пройти курс медика військ спецпризначення – ЗП), тренувальні центри відбирають кращих курсантів і дають їм змогу пройти поглиблений курс, який триває 40 годин.

Зазвичай такі курси коштують кілька десятків євро, що для громадян країни не є великою сумою.

Навчання проводять такі організації, як Червоний Хрест, Самаритянин, пожежна служба, а також приватні компанії. Навчання базується на принципі: «Побач. Виріш. Дій».

Читай далі