Хто є хто у невідкладній допомозі США | Захист патріотів

Фото: Гліб Бітюков

Зараз інструктори Захисту Патріотів проходять навчання за програмою EMT (Emergency Medical Technician - Екстрений медичний технік) у Бостоні, США. Це наступний крок, який робить Захист Патріотів для впровадження якісного навчання та міжнародних стандартів медицини в Україні.

Гліб Бітюков спробував описати систему навчання працівників невідкладної допомоги в США та розповісти про певні особливості медичної сфери у США.

Працівники догоспітального періоду надання невідкладної допомоги в США поділяються на наступні рівні:
- EMR (Emergency Medical Responder)
- EMT - B (Emergency Medical Technician) - Basic
- EMT - I (Emergency Medical Technician) - Intermediate
- EMT - P (Emergency Medical Technician) - Paramedic

Вимоги та стандарти надання допомоги різняться від штату до штату. Але загалом система регулюється Національною адміністрацією безпеки транспортних шляхів (NHTSA - National Highway Traffic Safety Administration).

Різниця між рівнями працівників невідкладної допомоги полягає у дозволених процедурах та відповідно у тривалості навчання.

Наприклад, для того, щоб стати EMT-B , тобто медичним техніком базового рівня, необхідно пройти тренінг, який зазвичай складається з 160-180 навчальних годин теоретичних і практичних занять.

Навчання триває протягом 3-4 місяців у залежності від коледжу або іншого навчального закладу, який його проводить.

Теоретично стати таким навчальним закладом може будь який. Для цього потрібно лише пройти сертифікацію, яка так само регулюється медичним департаментом адміністрації кожного штату окремо.

EMT

Для отримання ліцензії EMT-P, тобто парамедика, рекомендовано мати попередню освіту EMT-B та досвід роботи у швидкій допомозі або пожежній службі.

Курс навчання триває 1,5 роки і складається з 900-1500 навчальних годин.

Після отримання освіти можна працювати як на швидкій, так і в рятувальних або пожежних службах (але з вимогою додаткової освіти).

Штат Массачусетс за чисельністю населення та площею приблизно дорівнює Київській області з різницею у тому, що переважна частина населення живе за містом.

Найбільше місто - столиця штату Бостон, населення якого становить близько 600 000 мешканців. Загалом громадян у штаті понад 6 мільйонів.

Існують як державні, так і приватні служби швидкої допомоги. Відповідно у кожної компанії можуть бути різні вимоги до своїх працівників.

Приблизна зарплатня працівника швидкої рівня EMT-B 30-50 доларів за годину.

Чергування триває 12 або 24 години. Після закінчення не варто очікувати повернення одразу додому. Необхідно прибрати/помити машину, зробити всю необхідну паперову роботу, що займає ще додатково 1-2 години.

Швидка відповідає як за виїзд на виклики, що поступили на 911, так і за перевезення пацієнтів з лікарні в лікарню чи додому, що також проходить через загальну диспетчерську систему.

Робота часто ускладнена багатьма особливостями, яких в нашій країні практично не існує.

Наприклад, існують певні юридичні тонкощі, коли постраждалий має заздалегідь написану відмову від реанімації, чи може подати в суд на працівника швидкої за пошкоджений одяг.

Також існують ускладення пов'язані з великою кількістю національностей та різних умов, у який доводиться працювати. Наприклад, виклики на високі поверхи будинку (30-40), де оголошена пожежна тривога і ліфти відповідно вимкнені, а вага деяких пацієнтів може бути такою, що для їхньої екстрації з будинку викликають кран та евакуатор.

У Бостоні станом на сьогодні існує 17 підстанцій державної швидкої допомоги і відповідно 51 бригада швидкої допомоги, які знаходяться в тому самому місці, що і поліцейські департаменти.

EMT

Загалом на території штату діє 319 різних, комерційних та державних, служб швидкої і загалом це біля 2 000 бригад.

Після виклику постраждалий у випадку травми буде доставлений у центр травми, яких усього на території штату Массачусетс існує всього 17 з них 7 на територій самого Бостона (нагадаю, чисельність населення якого біля 600 000 мешканців), які поділені на 3 рівні.

Найнижчий рівень - третій, коли центр травми може забезпечити стабілізацію критичного пацієнта, надати хірургічну допомогу та за необхідності передати постраждалого у травма-центр вищого рівня.

Центр травми першого рівня працює 24 години на добу та надає всю необхідну допомогу. Як правило, такі центри травми знаходяться при університетах та одночасно проводять дослідження та інші наукові процеси.

Середня тривалість перебування пацієнта в лікарні складає 4,5 доби.

Лікування достатньо дороге і, наприклад, перебування в лікарні з приводу хірургічних випадків обійдеться біля $20,000 за весь період. Медичні випадки обійдуться біля $8,000 і неонатальні в $4,000 - 5,000.

Зазвичай громадяни сплачують медичне страхування, яке потім покриває ці кошти. Сума сплати варіюється в залежності від багатьох чинників таких, як платоспроможність, обрана страхова програма або страхова компанія і може варіювати від $180 до кількох тисяч на місяць.

При спілкуванні з жінкою, з якою ми познайомилися в Провіденс, вона розповіла, що працюючи викладачем на початку кар'єри, вона сплачувала страховку $2,000 на місяць, але потім перейшла на дешевшу.

 

Зараз вона пенсіонерка та сплачує 20% коштів на лікування, а решта 80% покривається страховою компанією. Наразі вартість медичного страхування для неї складає близько $80 на місяць.

Разом із тим існує державна програма, яка покриває медичні витрати для тих, хто не в змозі оплачувати медичне страхування. Взяти участь у цій програмі не просто і потрібно відповідати певним категоріям, але все ж таки близько 40-50% клінічних звернень усе ж покривається цими коштами. 

Читай далі