Як електрична терапія зцілює морських котиків від ПТСР ( та чому це важливо для України) | Захист Патріотів

Ілюстрація: coffeeordie.com

Як електрична терапія зцілює морських котиків від ПТСР (та чому це важливо для України)

Сотні ветеранів шукають способи ефективної боротьби з посттравматичним стресовим розладом, що є наслідком активної військової служби в гарячих точках. Колишній морський котик Тоні (ім’я змінено з міркувань безпеки) та його колеги-військові сил спеціальних операцій США є одними із них. 

Колишні та дійсні військовослужбовці отримують спеціальне лікування  в лабораторії дослідження мозку в Ньюпорті. Йдеться про модифіковану резонансну терапію ЕКГ/ЕЕГ, що має на меті подолати плеяди різних психологічних розладів, таких як депресія, тривожність, агресивність та дефіцит уваги.

 

Всередині Центру лікування мозку в Сан-Дієго, розташованого в лабораторії дослідження мозку Ньюпорта, на стіні висять картини пацієнтів, які пройшли терапію. Джерело фото: defenseone.com

Для Тоні таке лікування одразу ж дало позитивний результат. Тоні каже: «Для мене все виглядає інакшим», «Мій байк виглядає дуже блискучим». Тоні зайнявся абстрактним живописом та зварюванням. Інші шість військових, що отримали подібне лікування також повідомляють про позитивні зміни в житті. Цікаво, що п’ять з шести військових є морськими котиками. 

В багатьох аспектах, морські котики є чудовою фокус-групою для тестування, оскільки це люди, які на момент початку служби мали чудовий стан здоров’я, а пізніше ще й пройшли тренування ментальної та фізичної витривалості. Тобто, на момент початку лікування вони були на піку своїх фізичних та психологічних можливостей. 

Проте, часто вони виконували роботу, що була пов’язана з «брічерством» — силовим входом на ворожу територію, де частіше було більше вибухів і гучних звуків, аніж фізичного контакту. Це часто ставало причиною появи в бійців стійкого посткомоційного синдрому на тлі ПТСР та інших травм. 

Колишні і дійсні морські котики потрапляли до лабораторії лікаря Вона різними шляхами. Один з них, інструктор морських котиків Тед (ім’я було змінено з міркувань безпеки) не мав жодних проблем зі здоров’ям, проте хотів побачити чи будуть покращення в фізичному плані від даної терапії. 

Інший колишній військовослужбовець спецназу військово-морських сил США Джим (вигадане ім’я) мав проблеми з концентрацією та пам’яттю, що негативно впливало на роботу. За його словами він «примушував себе діяти нормально», «я не відчував, що був успішним у чомусь». Кеті, колишній військовий пілот, постійно відчувала злість, депресію та мігрень такої сили, що примушувала її обладнювати навколо себе темну кімнату.

Всі члени цієї групи повідомили про значні та відчутні покращення після такого лікування. Воно проходило 5 днів на тиждень протягом місяця. У Кеті пропали головні болі та депресія, а стан Джимі покращився настільки, що він вирішив здобувати другу вищу освіту. Інструктор морських котиків Тед відчуває себе «на 20 років молодшим».

Лікар Вон (колишній авіаційний лікар) та його команда вже вилікували більше 650 ветеранів за допомогою такої методики. За словами Вона, з тестової групи, що складалась з 86 ветеранів,  40% повідомили про покращення стану після перших двох тижнів лікування, інші 60% відчули покращення після місяця лікування.

Як проходить лікування та в чому його особливість, читайте в матеріалі Патріка Тукера «Як електрична терапія зцілює морських котиків від ПТСР» за посиланням.

Посттравматичний стресовий розлад. Джерело фото: foundationdv.com 

ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) — це хронічне порушення психічного стану, що може розвинутися після травматичної події. У зоні ризику не лише військові та ветерани. 

Люди, котрі перебувають у зоні бойових дій, полонені та жертви катувань, включно із військовими та ветеранами — ті, хто потенційно можуть мати ПТСР через війну на Сході України. Перші, хто спадає на думку, коли говориш про ПТСР — вони. Насправді, травматичні події відбуваються не лише із ними і не лише військові дії можуть стати причиною ПТСР.

Ті, хто пережили сексуальне, психологічне або фізичне насильство, жертви булінгу, свідки терактів або стихійного лиха, жінки, які пережили травматичні пологи, та інші. Ці люди також ризикують мати ПТСР, але стереотип про військових та ветеранів відтискає їх на задній план. 

Про те, як розпізнати ПТСР та як допомогти людині, якій його діагностували, читайте тут. Найголовніше — слід запевнити людину, що вона не божевільна, і що цей стан врешті мине. Існує два основні способи лікування — медикаментозний, психотерапевтичний — кожен із них є доволі ефективний та може застосовуватися як елемент загальної терапії або як повноцінна терапія.

Кожен випадок індивідуальний. І цілком ймовірно, що електрична терапія, яку практикують із морськими котиками, допоможе вам або вашим близьким. 

Читай далі