Атлас міфів про менструацію (смішних і не дуже) | Захист патріотів

Атлас міфів про менструацію (смішних і не дуже)

Менструація у багатьох культурах табуйована та стигматизована. Природний процес жіночого тіла трактується як щось негативне, гріховне та брудне.

Через це формуються міфи про менструацію, які тісно вкорінюються в наш побут. Часто вони настільки нісенітні, що, здавалося б, здорового глузду має бути достатньо, щоби спростувати їх. Зібрали для вас підбірку із найбільш дивних міфів:

Міф 1. У США та Великій Британії дівчата не можуть йти в туристичний похід тому, що ведмеді почують запах менструації здалека.

Міф 2. Там таки, якщо дівчина торкнеться овочів перед тим, як маринувати їх або під час маринування, нічого не вдасться. Овочі. Не. Замаринуються. Після. Доторку.

Міф 3. Польський сексуальний партнер неодмінно помре після статевого акту із дівчиною, у якої менструація. Одна любов на все життя в прямому сенсі. Без коментарів.

Міф 4. Якщо в Румунії дівчина торкнеться квітів, вони засохнуть швидше. Чорна енергія, прокльон менструації?

Міф 5. Перед тим, як викидати прокладки, їх треба вимити від крові, інакше по дівчину прийдуть привиди. Це може статися лише в Малайзії. Добре, що не в усьому світі: жіноча стать могла б вимерти.

Міф 6. У Домініканській республіці дівчата не можуть фарбувати нігті, мити голову або пити лимонад під час менструації. Дивна вибірка.

Міф 7. Щодо миття голови, в Індії необхідно зробити це в перший день менструації, щоби повністю очиститися. Але, якщо дівчина помиє голову, інтенсивність виділення крові спаде, і в майбутньому це погано вплине на фертильність. Тяжка доля індійської дівчини.

Міф 8. Філіппінські дівчата мусять вмити обличчя першою менструальною кров’ю. Вважається, що це має покращити стан шкіри.

Міф 9. У Франції під час менструації дівчина не може робити майонез. Він буде зсідатися. Майонез.

Міф 10. А в Болівії колихати дітей заборонено, бо вони можуть захворіти від того, що це робить дівчина під час менструації.

Міф 11. У Колумбії дівчатам не можна пити холодні напої. Це може стати причиною спазмів.

Стигматизація менструації. Джерело: sexgenlab.org

А тепер, поговоримо серйозно. Ці міфи базуються на культурних особливостях та традиціях. Їх непросто осягнути, зрозуміти і прийняти, вони не мають у своїй основі жодного фактажу. Та ще небезпечнішими є міфи, що базуються на псевдонауці.

Міф 1. «Пфф, ПМС — це вигадка»

ПМС — передменструальний синдром. Це складний комплекс симптомів, що пов’язані із гормональним балансом, і який можна лікувати. Симптоми доволі загальні та можуть бути передвісниками інших, теж не дуже приємних відчуттів і станів, таких як мігрені, зміни настрою, безсоння, болі внизу живота. Якщо впродовж циклу ви відчуваєте значний дискомфорт, не знехтуйте порадою відвідати лікаря.


Як здолати сором за менструацію. Переклад Patriot Defence. Джерело: shethinx.com

Міф 2. «У нас із подругою цикли синхронізувалися»

Цикли можуть зсуватися, це цілком природний процес. Тому протягом року цикли хоча б раз та й співпадуть. Прагнення людини контролювати та пояснювати всі процеси, які відбуваються навколо, і створює подібні міфи. Наші пращури аналогічно пояснювали грім та блискавку злістю богів, а не природними явищами.

Міф 3. «У мене завжди ці дні»

Насправді, йдеться про менструальний цикл та його різні етапи. В основі роботи жіночого організму лежить саме він і набір гормонів, що супроводжують кожен етап циклу. Наше самопочуття й емоційний стан, звісно, залежать від того, який день циклу в нас, але вислів «У мене завжди ці дні» є некоректним. Менструація — лише частина циклу.

Міф 4. «Ой, та не може бути, щоби тобі аж так сильно боліло»

Кожна жінка чула таке хоча би раз у житті. Від чоловіка. Почнемо з того, що менструальний біль — індивідуальна річ. Комусь достатньо випити знеболювальне, а хтось вимушений лежати щомісяця в лікарні.

Попри біль, який супроводжує менструацію, ми продовжуємо ходити на роботу та спілкуватися з іншими людьми. Знецінення та небажання поставитися до цього із розумінням лише поглиблює стигматизацію.


Як здолати сором за менструацію. Переклад Patriot Defence. Джерело: shethinx.com

Міф 5. «Не користуюся тампонами, бо то шкідливо»

Багато жінок не користуються тампонами під час менструації, бо побоюються вставляти будь-які предмети у вагіну. Так, всередині і справді рана від розриву фолікула, але тампон не може нашкодити, якщо все зробити правильно. Його форма та розмір придумані такими, що він заповнює простір всередині, не створюючи дискомфорту.

Міф 6. «Не приймай гарячу ванну, будуть (менш) інтенсивні виділення»

Якщо приймати ванну, кров не буде виділятися через тиск води на вагіну, але щойно жінка вийде, виділення відновляться. Гаряча вода стимулює кровообіг (це допомагає організму відновитися після втрати менструальної крові), але не впливає на інтенсивність виділень. Натомість, може послабити менструальні спазми.

Міф 7. «Займатися сексом не можна»

Менструація — це відшарування слизової матки, фактично відкрита рана. Займатися сексом можна, але треба бути обачним. Механічні рухи можуть ще більше пошкодити слизову оболонку матки. Якщо у вас є альтернативний варіант, оберіть його.

Міф 8. «Після сексу в мене не такий сильний менструальний біль»

Після оргазму, а не після сексу, менструальні спазми послаблюються. Вагінальний секс під час менструації може нашкодити, а різних способів отримати оргазм багато. Менструація — час для сексуальних експериментів.

Міф 9. «Якщо займатися сексом під час менструації, не завагітнієш»

Овуляція — найбільша вірогідність завагітніти. Після неї здатність організму до запліднення знижується, але це не означає, що в перший день місячних вона нульова. Усе залежить від тривалості циклу.


Як здолати сором за менструацію. Переклад Patriot Defence. Джерело: shethinx.com

Міф 10. «Менструальна кров — нечиста кров»

Через стигматизацію менструальну кров вважали брудною багато століть тому, та вважають і досі. Мовляв, організм щомісяця відмовляється від нечистої крові.

Насправді, менструальна кров є менш концентрованою, аніж та, яка тече в кровоносних судинах. Вона містить у собі ще тканини матки, слизову оболонку фолікула, що розірвався, та бактерії. Організм не позбавляється брудної крові, він позбавляється яйцеклітини, яка цього місяця не знадобилася.

Міф 11. «Приїхали червоні жигулі, зараза»

Використовувати евфемізми та будь-які інші слова-замінники — означає закривати очі на явище та вдавати, що нічого не відбувається. Менструація є в половини населення нашої планети. Не говорити про це так само дивно, як не зізнаватися, що маєш пеніс або груди.

Міф 12. «Якщо я скажу хлопцю, що в мене зараз місячні, він мене кине»

Чоловіки не помруть від того, що їм доведеться дізнатися про менструацію. Природні процеси організму не мають бути предметом сорому. Менструація — знак жіночого тіла про здатність народити дитину. Дивно, що чоловіки, які, певною мірою, з’являються на світ завдяки менструації, так гидують нею.


Як здолати сором за менструацію. Переклад Patriot Defence. Джерело: shethinx.com

Те, як трактували менструацію в різних культурах на різних етапах історії, залишилося із нами донині у вигляді стереотипів, міфів та упереджень. Не ведіться.

Читай далі