Шкідливі поради або Здоров’я, антиінструкція | Захист Патріотів

Ілюстрація: Захист Патріотів

Шкідливі поради або Здоров’я, антиінструкція

Не потрібно підписувати декларацію з лікарем. Для чого, я ж не хворий/хвора.

Ем, та ні, якраз краще її підписати поки ви, шановний, ще не захворіли. Підписувати декларацію для лікування прогресуючої хвороби — це як вичерпувати воду з човна, який тоне.

 

А якщо захворію — воно ж саме пройде. І цей біль у горлі. І навіть коліки в боку. Й особливо цей висип на животі. Що значить «від цього ж вакцинують у дитинстві»?

Здебільшого саме не проходить. І чим швидше ви звернетесь до лікаря з тим, що вас турбує, тим легшим і швидшим буде лікування. Так, ніхто не любить хворіти, а тим більше лікуватись, таблетки не смачні, мазі пекучі, а уколи… взагалі згадувати не хочеться. Але потрібно.

 

Вакцинуватися не потрібно, це ж усе вигадки лікарів! Як і якийсь там «поліомієліт». Хто його взагалі бачив? Це все вигадали, щоби людей вбивати!

На цьому ратному полі зламано чимало списів. Але, нам з вами не відомі «механічні легені», іспанський грип та віспа саме завдяки титанічній праці науковців, які боролися з хворобами, створюючи вакцини, і випробовуючи їх інколи навіть на собі і своїх дітях. Хвороби постійно мутують, а науковці працюють над новими й новими вакцинами. Тому дбайте про себе і ближніх, не пропускайте вакцинації. Ну зрештою, ви можете не вакцинувати всіх своїх дітей, тільки тих, яких хочете зберегти. 

 

Температура? Треба терміново пропотіти! І ще жарознижуючі!

А потім до цього пацієнта викликають швидку, тому що жарознижуючі (парацетамол і похідні) не діють. Причина банальна: закутування створює ефект термоса, і тіло людини просто не може віддати тепло. Закутування й жарознижуючі — це спроба рухатись у кардинально різних напрямках водночас. Екстремум цієї дії — закутування дитини в целофан для пропотівання. Не робіть цього, це жорстоке поводження з дітьми.

Застуда пройде, а дедлайн не чекає! Незначне підвищення температури не привід не йти на роботу.

Неліковані застуди мають тенденцію призводити до подальшого зниження імунітету, до проблем із серцем, а у випадку якщо це респіраторно-вірусна інфекція — до поширення епідемій. Якщо ви відчуваєте себе погано — не мучте себе й інших, візьміть лікарняний, присвятіть час собі!

 

Щось мене зуб болить. Викличу швидку. Вони приїдуть і дадуть таблетку. І нехай тільки спробують не дати. Що значить «до стоматолога піти треба було»?

Ваші зуби — виключно ваша відповідальність. Так, їх потрібно чистити зранку і ввечері. А ще в стоматолога теж перевіряти потрібно регулярно. Щодо зубного болю і швидкої — завданням Екстреної Медичної Допомоги є стани, що загрожують життю. Тому подумайте, навіть якщо вам лінь піти в аптеку чи до дантиста — можливо в цей момент ЕМД комусь справді життєво потрібна.

 

Ця таблетка дуже хороша, от моїй сестрі/знайомій/родичці (потрібне підкреслити) допомогла, і мені допоможе. Тільки голова трохи крутиться…

Насправді — ні. Не допоможе. У вас з особою, що порекомендувала ці ліки, може не бути взагалі нічого спільного в стані здоров’я. І захворювання різні, і життєві показники. Яскравий приклад — коли гіпотоніку його родич порекомендував ліки від гіпертонії, бо «мені ж допомагають». І гіпотонік втрачав свідомість після кожного прийому, але продовжував пити, бо вірив, що і йому допоможуть. Не займайтеся самолікуванням, зверніться до лікаря.

 

Пристібатись? Це для лохів! От мого знайомого з машини під час аварії викинуло, і нічого, живим залишився. І взагалі, це залежить від того, як ти їздиш! Не впевнений — за кермо не сідай!

І це не міф, це слова реального водія. Ви можете почути це доволі часто, намагаючись пристебнутись у таксі. Ба більше, водії автомобілів ЕМД теж часто відрізають ремені, а гнізда для ременів безпеки ну майже хронічно накриті ковдрою, що лежить на сидіннях. Розглянемо по черзі:

      • Сучасний автомобіль — це складний механізм, при проектуванні якого закладається чимало вимог до безпеки при різних видах зіткнень. І всі закладені механізми найкраще працюють у комплексі. При фронтальному зіткненні ремінь безпеки утримує тіло водія й пасажирів, а подушка, що надувається з керма або торпеди, не дає голові ударитися спершу об кермо, а потім об підголовник, (т.зв. coup-contrecoup удар). Від водія й пасажирів вимагається тільки одна проста дія — пристебнути ремінь безпеки.

      • «Підручник Парамедика» авторства Мосбі (Mosby's Paramedic Textbook) стверджує, що викидання з машини підвищує смертність постраждалогов чотири рази. Не збільшуйте свої шанси перейти в розряд статистики смертності, пристебніться.

      • Ви можете бути чемпіоном з авторалі, інструктором контраварійного кермування і водієм із 40-річним стажем, але ви не застраховані від особи, що за кермом розмовляє по телефону, людини, що переплутала педалі, або перевтомленого водія, який банально заснув і в’їхав у вашу машину. Ушкодження від різних типів ударів бувають непередбачувані, але сучасні системи безпеки гасять більшість із них, тож пристебніться!

І окремо для працівників швидкої: у Сполучених Штатах у багатьох швидких стоять навіть не триточкові, а п’ятиточкові ремені безпеки, і ніхто не бідкається, що довго відщіпатись. Відщіпнути ремінь безпеки займає кілька секунд. Лікувати травми хребта доведеться довго.

Ми стикаємось із поганими порадами щодня. З усіх боків. Від друзів, знайомих, з реклами. Не слідуйте їм. Кожного разу, коли ви діагностуєте себе за пошуковиком Google, у світі плаче один професійний лікар.

 

Інші статті на тему:

      У будь-якій незрозумілій ситуації викликай швидку! Спойлер: ніт, це так не працює

      Коли кір каже «I’ll be back», або про згубну дію впевненості

      Дванадцять міфів про епілепсію

      Спростування найбільших міфів про травми       

      • Stop the Bleed: у найстрашніших ситуаціях врятувати чиєсь життя

Читай далі