СЛР для дітей та немовлят | Захист патріотів

Фото: Віталій Маріаш

СЛР для дітей та немовлят

Є певні відмінності здійснення серцево-легеневої реанімації для дітей (від 1 року до статевого дозрівання) та немовлят (до 1 року). На відміну від дорослих, які разом із життєвим досвідом здобувають кардіологічні проблеми, зупинка серця в немовлят та дітей більш вірогідна через проблеми з диханням.

Якщо дитина чи немовля непритомне, не реагує на дотики, голос і не дихає… якщо ви в цей момент не самі — попросіть викликати швидку й починайте СЛР. Якщо ви в цей момент самі — одразу розпочинайте СЛР та робіть його протягом 2-х хвилин до того як викликати ЕМД самостійно.

Важливо! Жодна публікація не навчить вас здійснювати СЛР якісно. Для того, аби засвоїти все вірно — необхідно пройти курс, де під наглядом інструктора ви будете тренуватися до моменту, коли відчуєте, що освоїли техніку правильно.

 

Виконання СЛР дітям, подібна до виконання СЛР для дорослих. Але є деякі суттєві відмінності:

  • У порівнянні з компресіями дорослій людині, компресії дітям від 1 року виконуються з меншою силою.

  • Натиски здійснюються посередині грудини на уявній міжсосковій лінії долонею однієї руки на глибину приблизно 5 см, або ⅓ діаметра грудної клітки

  • Якщо ви втомились і вам не вистачає сили здійснювати компресії необхідної глибини та підтримувати частоту 100–120 натискань — додайте другу руку.

  • Рятувальні вдихи здійснюються аналогічно з їх виконанням дорослому.

 

У немовлят інша фізіологія: кістки більш гнучкі, язик більший по відношенню до ротової порожнини, гортанний просвіт вужчий. Відповідно й метод роботи з ними інший.

Як робити СЛР немовляті:

  • Переконайтеся, що дитя лежить на рівній та твердій поверхні.

  • Не закидайте голову немовляті! На відміну від дорослого, це може порушити прохідність дихальних шляхів. Голова малюка має бути в нейтральній позиції, для цього покладіть крихітку на складений рушник так, щоби голова торкалася рівної поверхні, а решта тіла була на підвищенні утвореному рушником.

  • Компресії здійснюються 2 пальцями на грудині одразу під уявною міжсосковою лінією. Натискання на глибину 4 см або ⅓ діаметру грудної клітки, частота залишається незмінною 100–120 натискань на хвилину.

  • Співвідношення 30 компресій до 2 вдихів зберігається, якщо ви виконуєте СЛР одноосібно. Пам’ятаємо про щільно обхоплений одночасно ніс та рот немовляти та легкі вдихи тривалістю близько 1 секунди до початку помітного підняття грудної клітини. Уникайте надмірної вентиляції, вдихи радше нагадують здування пилинки, ніж надування повітряної кульки.

 

Наступні етапи СЛР є однаковими як для дітей, так і для немовлят:

  • Після двох хвилин СЛР (або 5 циклів 30:2) — викличте бригаду ЕМД не відходячи від потерпілого, якщо не було кому зробити це раніше. Використовуйте гучний зв’язок, щоби звільнити руки від телефона і продовжувати СЛР та отримувати вказівки від диспетчера.

  • Не припиняйте виконання СЛР до появи очевидних ознак життя, або до моменту поки вас не змінить наступний провайдер чи фахівці ЕМД.

 

Якими б завзятими і вмотивованими не були б наші студенти, але всі вони помітно нервують, коли підходять до найменших манекенів. Звісно, хочеться, щоби ці знання ніколи не знадобилися. Однак, варто бути готовим до найгіршого, бо «в критичній ситуації ти не піднімешся до рівня своїх очікувань, а впадеш до рівня своєї підготовки». 

Читай далі