У випадку екстреної ситуації: огляд додатків на смартфон | Захист патріотів

Фото: УНІАН

У випадку екстреної ситуації: огляд додатків на смартфон

Що спадає нам на думку, коли ми стаємо свідками невідкладної ситуації? Ми можемо бачити, як людині стало зле посеред вулиці чи в торговельному центрі або в громадському транспорті, ДТП на трасі, якою ми їхали з друзями на відпочинок.

Про що ми починаємо думати? «Чому ж я не сходив на ті курси першої допомоги, пропонували ж?» Або інакше: «Блін, що ж там мені казали треба робити? Закидати йому ноги чи не закидати? На бік класти чи на спину? Робити масаж серця, чи чекати швидку? Звертати увагу на кровотечу чи дихання?»

Хтось думає про аптечку, хтось починає оцінювати ситуацію. Найпросунітіші згадують про власну безпеку, просять когось викликати швидку…

Але мова піде про інше.

 

Так, ми можемо знати, що робити в невідкладній ситуації. Пройти курс із першої допомоги, чи навіть декілька, але з ким контактувати окрім швидкої?

Перед нами людина без свідомості, або декілька. Як зв’язатися з їхніми близькими чи рідними? Можливо нам потрібна інформація про захворювання, на які хворіє ця людина? Можливо проблема саме в цьому? І хтось може нам підказати, що саме робити, з чого починати діяти?

Так, комунікація — це ключ до успіху. І мова піде про ключ до комунікації.

Деякі з надбань сучасності, які спрощують пошуки потрібних контактів, — додатки для смартфонів. У європейських країнах це достатньо розповсюджена практика та здебільшого люди знають про такі можливості й використовують їх. Тож, розглянемо деякі з них.

 

Додаток для смартфону In Case of Emergency

Програма дозволяє тим, хто опинився першими на місці події — екстреному медичному рятувальнику, екстреному медичному техніку, парамедику або персоналу лікарні, — отримати контакти власника смартофона, які він сам попередньо визначив для отримання необхідної медичної або іншої інформації.

Програма була вперше вигадана британським парамедиком Бобом Бротчі у 2005 році. Він також розпочав інформаційну кампанію спрямовану на те, щоби виробники мобільних телефонів використовували цю програму в нових апаратах.

Однак варто зазначити, що в Німеччині цей проект піддався критиці через те, що медичний персонал на місці події зазвичай не має часу для пошуку телефону та спілкування з близькими постраждалого. Окрім того при отриманні серйозних травм краще контактувати з родичами постраждалого не на місці події, а в лікарні (однак знову виникає питання як отримати контакти того, з ким варто було б зв'язатися).

Програма створює на екрані блокування телефону добре розпізнаваний стікер, у якому вказується список людей, з якими можна зв’язатись у разі невідкладної ситуації. Для його створення після встановлення програми необхідно зайти в налаштування додатку та ввести свої особисті дані, певну додаткову інформацію, таку як група крові, наявні алергії чи хронічні захворювання, приступи яких можуть виникнути, чи будь-що інше.

In Case of Emergency

Також програма має корисний функціонал надсилання повідомлень у випадку, якщо з вами щось сталось.

Є варіант відкладених повідомлень, які можна налаштувати в такий спосіб, що воно буде надіслано в будь-якому разі, навіть якщо телефон вимкнеться чи вийде з ладу у випадку, якщо ви самі не скасуєте відправку цього повідомлення.

Водночас програма буде відслідковувати ваш маршрут і пізніше отримувач повідомлення побачить його включно з точкою, у якій пропав зв’язок із телефоном.

Текст повідомлення необхідно ввести заздалегідь та обрати дату та час, коли воно має бути надіслано, якщо власник телефону сам його не скасує.

Отримувачами повідомлення будуть ті, хто введені в контакт лист програми як особи, з якими необхідно зв’язатись у випадку надзвичайної ситуації.

Також є можливість відправити повідомлення негайно. Тоді користувач сам обирає кому з екстреного контакт листа відправити повідомлення. Саме повідомлення так само має бути готове заздалегідь. Локація телефону додасться до повідомлення автоматично.

 

Додаток на смартфон Medical ID

Програма схожа за функціоналом з In Case of Emergency, але більш медичної специфікації.

Додаток створює добре помітний стікер на екрані блокування телефону.

У налаштуваннях можна вказати багато детальної медичної інформації, такої як група крові, хронічні медичні захворювання, ускладнення яких можуть виникнути, алергії на ліки чи які медикаменти регулярно має приймати власник телефону.

Medical ID

Також є екстрений контакт лист, у якому можна вказати людей, з якими необхідно зв’язатися в разі невідкладної ситуації.

Серед корисних можливостей пошук найближчої лікарні та компас.

 

Такі додатки значно допомагають у разі надзвичайних ситуацій, та все ж важливо пам’ятати, що подібні програми лише інструмент для поліпшення і прискорення процесу зв’язку з рідними та ознайомлення з потрібною інформацією в разі надзвичайної ситуації. А від вашої вчасно наданої допомоги на місці події може залежати чиєсь життя. Навчайтеся, аби в потрібний момент правильно зреагувати та діяти.

 

Читай далі