Відкриваючи інший світ | Захист Патріотів

Відкриваючи інший світ

У серпні 2017 року ще чотири інструктори "Захисту Патріотів" - Володимир Фальчук, Микола Коробенков, Олег Кемінь і Назар Мельничук - відправилися в Бостон, США, для здобуття сертифікації Екстреного медичного техніка (EMT) в National EMS Institute. У кінці другого тижня навчання Олег підбив підсумки та розповідає про відкриття й основні особливості життя й підходів до навчання в США, що найбільше вразили хлопців.

Їдучи на навчання, ми думали, що знаємо, чого очікувати, але ця поїздка і стала для нас відкриттям нових світів, розкажемо про кожен з них детальніше:

Світ людського тіла. Основою курсу екстреного медичного техніка є дуже глибоке розуміння всіх процесів, що відбуваються в людському тілі. Тільки розуміючи функціонування цього надскладного механізму можна зрозуміти, що в ньому працює не правильно. І хоч екстрений медичний технік має не так багато інструментів лікування, і його основна функція полягає в підтриманні життя людини, доки вона не потрапить до лікаря, але від вчасно зробленого вибору і поставленого пріоритету це життя і залежить.

Світ екстреної медицини. Як працює система 911, чому на місце події першою приїжджає саме швидка, кого з персоналу екстрених служб можна залучити собі на допомогу, як правильно комунікувати по радіо і ще безліч, здавалося б малих нюансів, але з них складається одна з найефективніших у світі систем невідкладної допомоги.

Світ ввічливості. Мабуть це те, що вражало нас найбільше весь перший тиждень, і це те хороше, до чого звикаєш справді швидко. Коли в автомобілі - тобі дають дорогу, і ти в свою чергу робиш те ж, жодної агресії, звукових сигналів у заторах, підрізань. Побажання гарного дня – ти чуєш його сотні разів на день, від всіх – однокурсників, обслуговуючого персоналу, та навіть простих перехожих, і це якимось незрозумілим чином робить день справді добрим. А ще всі посміхаються =) 

Америка. Відмінності в усьому, їх багато, і вони всюди! Починаючи з банальних розеток, продовжуючи системами вимірювання, дорожніми знаками і закінчуючи навіть самою природою довкола. Ми відчуваємо себе аргонавтами у зовсім новому і незвіданому світі.

 

Наш медичний директор, Олесь Гаращук, часто каже курсантам наприкінці курсу "Підтримка життя під час травми", що вони тепер "інфіковані вірусом змін". Впевнені, після цього курсу, ми підсилимо "вірус змін" в Україні, бо цінне кожне життя і українці мають право на якісну домедичну і медичну допомогу!

Читай далі