Як продовжувати жити | Захист патріотів

Як продовжувати жити

Як продовжувати жити у цій безкінечній битві, коли кожен день здається безглуздим, і ти так сильно втомився? Коли темряві, здається, немає кінця, і ніщо не змінюється до кращого? Як ти можеш знову і знову підійматися, і вмовляти себе не боятися і повернутися на поле битви?

Як ти борешся за себе?

Маєш вирішити.

Здатність продовжувати рухатися далі зводиться до одного: ти повинен прийняти для себе рішення, що здатися або залишити все як є - не варіант.

Це має бути внутрішня сила, яка штовхає тебе до Життя. Щоб отримати цей поштовх, ти повинен віддатися інстинктивному потягу твоєї душі Жити, Рости, Відкинути все, що більше не працює чи не підтримує тебе, Змінитися, Знайти нові способи буття.

Ти маєш бути готовим дозволити відмерти тим твоїм частинам, які не дають рухатися далі.

Ти маєш бути готовим сказати: “Чорт, я не знаю, де я і як звідси вибратися, але я знайду спосіб Жити”.

І це не просто слова.

Ми не віримо в силу прийнятого рішення. І ми недооцінюємо ту силу, яка йде від свідомого, умисного рішення.

Ми, в цілому, як суспільство, нехтуємо силою волі. Можливо, тому, що нам не подобається мати справу з нашою власною силою. Бо визнати власну силу означає взяти на себе відповідальність за використання її у своєму житті. Можливо, також тому, що є деякі речі, які сила волі не в змозі змінити, і тоді її помилково нарікають "простим способом" не вникати в глибину чиєїсь ситуації.

А що як ми маємо більше сили, ніж думаємо?

А що коли приймаючи справжнє рішення, те, яке йде з твого нутра, яке ти всім своїм єством зобов’язуєшся... вирішити... ти зможеш багато що змінити? Якщо замість того, щоб прокидатись з думкою про паскудне життя і відсутність причин вставати, ми могли б прийняти рішення боротися за кожен день, боротися з негативними думками, сказати їм НІ. А якщо силою волі ти зосередиш свої думки на чомусь позитивному (наприклад, на речах, за які слід бути вдячним навіть коли життя паскудне) і почнеш змінюватись?

Зрозуміло, щоб дійти до цього, тобі, можливо, потрібні будуть ліки, можливо, консультації, можливо, буде потрібно прочитати статтю на кшталт цієї, у якій буде показано новий спосіб мислення... але зрештою, єдиним, хто може вирішити, яким має бути твоє життя, є ТИ.

Прийняти рішення. А не просто прокинутися і спостерігати, куди веде життя, чи бачити, як інші люди знову тебе розчаровують, або чекати що буде більше страждань і почуватися з кожним днем все гірше.

Таки прийняти рішення. Вирішити, що ти вже маєш досить. Що негативні думки, які постійно повторюються, мають забагато контролю над твоїм життям. Що ПТСР, депресія, тривога — є частиною тебе, але НЕ ВОНИ ВИЗНАЧАЮТЬ ХТО ТИ Є.

Ми марнуємо роки відмовлячись від нашої сили, бо не розуміємо, що насправді маємо ту силу і можемо вирішувати, як нам жити. Вирішувати, яким буде наше ставлення до життя, яким ми його будемо бачити і яким буде наше ставлення до життя з ПТСР, з депресією, тривогою.

Я НЕ применшую впливу цих діагнозів на тебе, чи факту, що вони заважають думати по-іншому, або відчувати себе інакше.

АЛЕ я хочу сказати, що настає момент, коли ти або дозволяєш цим діагнозам проковтнути тебе і контролювати повністю твоє життя, АБО ти береш всю волю в кулак і вирішуєш контролювати те, що можеш. А контролювати ти можеш своє рішення: або дати себе перемогти і зробити абсолютно нещасною людиною, або прийняти діагноз як частину себе і знайти всі можливі шляхи, щоб жити кращим життям за будь-яких обставин.

Це може бути пошук альтернативних методів лікування. Це може бути пізнання нових поглядів на життя. Це може бути знаходження релігії. Це може бути пошук будь-якої терапії, лікування, філософії, духовної практики, поки ти не знайдеш те, що поміняє твій погляд на життя.

Загалом це означає, що ти повинен відмовитися від сприйняття себе як людини, що не має ніякої сили.

Ти маєш відмовитися від своїх переконань, що життя паскудне, що ти приречений, що ніщо ніколи не зміниться, що люди роблять тобі зле, що ти просто застряг у цьому гівняному житті. Ти повинен відмовитися від переконання, що твій діагноз дозволяє поводитись так ніби тепер тобі все дозволено, або ставитися до людей як до лайна, чи нищити все на своєму шляху. (Так, я знаю, що ти переповнений люттю і гнівом, але ти несеш відповідальність за пошук шляхів як з ними справлятися. Можна отримати допомогу від інших, і є частина тебе, яка може знайти спосіб зцілитися від гніву.)

Ти повинен мати владу над своїм життям і повернути свою силу, аби змінити хід думок.

Існує так багато джерел. Книги, доповідачі, лікарі душі/думок/тіла, люди, які можуть навчити тебе, як сприймати Себе, страждання, смерть, життя, красу, печаль, радість, любов по-іншому. Люди, які можуть навчити тебе прийняти те, що відбулося в твоєму житті, і змінити своє ставлення і світогляд так, щоб гнів, скорбота та негативні погляди не мали влади над тобою.

Але нічого з цього не станеться доти, поки ти не ПРИЙМЕШ РІШЕННЯ, що робитимеш все можливе, аби знайти вихід. Для того, щоб почалися зміни потрібна всього одна думка, яка ніколи не виникала в тебе раніше.

Лише одна думка.

Почни читати і слухати таких авторів, як Mike Dooley, Mark Nepo, Wayne Dyer, Rob Bell. Почни годувати свій розум думками, яких у тебе ніколи раніше не виникало.

Прийми рішення повернути собі своє життя, а потім зберись і зроби те, що для цього потрібно. Так, це може відбуватись повільно. І для цього потрібен час. І ти можеш почуватися так, наче тебе збили з ніг і треба підводитися знову... але продовжуй іти.

Ти не можеш змінити свій діагноз чи страждання, через які ти проходив; ти можеш вплинути на те чи буде це визначати тебе, чи ти сам будеш визначати своє життя.

Це твій вибір. Якщо ти не усвідомиш цього глибоко всередині себе, навколишній світ буде контролювати і цілком проковтне тебе.

Тільки ти можеш дозволити цьому статися.

 

Статтю перекладено з дозволу авторки. Це наш другий переклад із серії матеріалів письменниці Бріти Ріке-Драґіцевіц. 

Протягом кількох років авторка жила і працювала репортером у повоєнному Сараєво, Боснія. Писала для The Associated Press, The Los Angeles Times та інших видань. Через власний духовний досвід та досвід життя з тими, хто вижив у війні, вона знайшла зцілення, надію та відновлене відчуття цілісності життя після війни.

Оригінал статті: https://lifeafterwar.org/2016/07/06/how-to-keep-going/

Читай далі