Життя врятованих: історії з військового госпіталю | Захист патріотів

Фото: Захист Патріотів

Життя врятованих: історії з військового госпіталю

У першу теплу п’ятницю 2016 року разом із делегацією Конгресу США ми відвідали Головний військовий госпіталь у Києві.

Група працівників Конгресу приїхала до Києва, щоб краще ознайомитися із ситуацією в країні, на якій зосереджена їхня робота. Саме вони проводять зустрічі, готують моніторинги та звіти щодо реальної ситуації в Україні.

Зорганізувала поїздку українка за походженням Алекса Чопівськи. Вона й звернулася до Захисту Патріотів за допомогою в організації зустрічі у військовому госпіталі.

У травматологічному відділенні нас зустрічає черговий лікар Володимир Шипунов. Розповідає, що у госпіталі оперують та лікують найтяжчих.

Ми заходимо до першої палати і зустрічаємо трьох бійців, які отримали поранення близько двох тижнів тому. Двоє з них втратили кінцівки, третій отримав осколкове поранення стегнової кістки, кінцівку вдалося врятувати.

Алекса Чопівськи дякує хлопцям і запитує про їхні справи. Відповідають, що все гаразд і що головне не падати духом. Тридцятирічний Володимир, який два тижні тому втратив нижні кінцівки обох ніг, спокійно з усмішкою додає: “Все буде добре”.

Ми просимо Володимира розповісти свою історію.

Володимир офіцер, командир взводу розвідки. 14 березня він вийшов із групою на завдання. Пригадує, що йшов першим і вже наприкінці, коли можна було повертатися назад, знайшли ворожі позиції та техніку, тому вирішив пройти ще ближче, щоб зафіксувати.

І коли поверталися назад, Володимир наступив лівою ногою на протитанкову міну. Права нога була поруч, тому заділо обидві. 

Вибух відкинув офіцера. Йому сильно роздробило ключицю. Але свідомість він не втрачав.

Допомогли інші бійці. Наклали турнікети та несли його близько 2 кілометрів до швидкої, яка відвезла Володимира до Волновахи. Далі був Маріуполь та евакуація гелікоптером спочатку до Дніпропетровська, а потім Києва.

У Києві йому зробили операції на правій та лівій нозі, потім також на ключиці, вона була роздроблена у кількох місцях.

Лікар Шипунов додає, що стан у пацієнта ще гострий і зараз він проходить підготовку до первинного протезування.

На стіні поруч із ліжком Володимира висять дитячі малюнки, каже, що принесли волонтери. Його дружина на 8 місяці вагітності. Живуть недалеко від Києва і вона часто приїздить навідувати його.

Володимиру близько 30 років. Він має вищу освіту - закінчив магістратуру в Київському політехнічному університеті, працював інженером-конструктором. 

Коли хтось із делегації запитує, чому він вирішив піти воювати, відповідає, що важко було дивитися новини і бачити, як постійно гинуть бійці. Каже, що це було важко для родини, але все одно в якийсь момент вирішив, що вони зрозуміють та перетерплять.

Виходимо з палати і на коридорі зустрічаємо іншого бійця, також Володимира. Він служив у 93 окремій механізованій бригаді. У липні 2015 осколок сильно пошкодив його ліку стопу неподалік Донецького аеропорту.

Тиждень тому Володимир повернувся з лікування з Німеччини. Зараз проходить експертну комісію в госпіталі. Мета такої комісії оцінити фізичний стан вояка та його придатність до подальшої служби.

У наступній палаті пацієнти, які у госпіталі вже не перший місяць і не перший раз. Один з чоловіків мав важке поранення та черевної порожнини і осколкове порання лівого стегна з дефектом кістки. Це вже 5 місяць, як він знаходиться у госпіталі. Переніс близько 20 операцій і ще має пройти тривале лікування, щоб відновити ногу.

Ми почули лише кілька історій багатьох поранених українських бійців. Хтось з них лише починає довгий шлях лікування та реабілітації, хтось уже на завершальному етапі. Але їм усім вдалося дожити до лікарні.

Світова статистика каже, що 90% поранених гинуть до зустрічі з лікарем. Одна з причин - відсутня належна перша допомога та евакуація.

Читай далі