Щоби врятувати людину, необхідна система. Головне пацієнт | Захист Патріотів

Ілюстрація: EMS2019

Щоби врятувати людину, необхідна система. Головне пацієнт

Під таким гаслом відбувся Європейський конгрес екстрених медичних служб 2019 (EMS2019) у Мадриді. Захист Патріотів долучився до наукової частини конференції з презентацією дослідницького проекту, який ми проводили минулого літа разом із Міністерством охорони здоров’я та Всесвітньою організацією здоров’я. Дослідження полягало в оцінці та порівнянні рівня знань з екстреної допомоги українських випускників фельдшерів до рівня західних парамедиків. Докладніше про результати цього дослідження можна почитати тут і тут

EMS2019 — це платформа, на якій провідні клініцисти, науковці та менеджери в цій галузі збираються для того, щоби ділитися досвідом один з одним. Під час сесій, воркшопів, презентацій постерів та виставки учасники мали можливість вивчити нові практики, запозичити нові ідеї для досліджень, дізнатися про найсучасніші розробки в індустрії та нові тренди в навчанні фахівців.

Щоби врятувати людину, необхідна система. Головне пацієнт
Станіслав Гаєвський - учасник EMS2019. Фото автора

Надихаючим було відкриття конференції, під час якого троє молодих людей розказали свої життєві історії. Молода дівчина, яка мала раптову зупинку кровообігу декілька років тому, а зараз професійно займається танцями. Хлопчик, який випадково впав із 9 поверху, зазнав численних переломів та внутрішніх кровотеч, та наразі повністю відновився. Жінка, яка приїхала відвідати Мадрид одна та зазнала інсульту, але наразі також повністю відновилася. Усі вони дякували працівникам екстрених служб за чудову роботу як на госпітальному, так і на догоспітальному етапах. Ці слова справді були надихаючими для учасників. 

На цьогорічному конгресі основною темою був принцип — «головне пацієнт». Саме тому більшість наукових сесій була присвячена вимірюванню якості ЕМД, забезпечення безпеки для пацієнтів та найсучаснішим способам лікування. Визнання за найвагоміший внесок у ЕМД цього разу отримав Джері Овертон, голова правління Міжнародної академії екстрених диспетчерів (англ. International Academies of Emergency Dispatch) зі США. Ця академія розробляє одні з найкращих протоколів диспетчеризації для екстрених служб по всьому світу.

Паралельно з науковими сесіями конференції відбувалися практичні воркшопи. Як ЕМД має виконувати свої функції в ситуаціях із використанням радіологічної, хімічної та біологічної зброї (РХБЗ). Один із воркшопів вчив працівників ЕМД новим методикам виявлення насилля над дітьми. Багато уваги приділялося інтеграції принципів зупинки кровотечі з військових протоколів ТССС у роботу ЕМД.

 

Фото автора

Відбулися презентації досвіду служб швидкої з Нової Зеландії щодо їхнього нещодавнього інциденту зі стріляниною в мечетях, а також досвід ЕМД Парижу та Берліну, які фокусувалися не тільки на безпосередній ліквідації наслідків терактів, а й на допомозі персоналу після отримання травматичного досвіду. Ці презентації дуже неочікувано для всіх учасників перетворилися у велику симуляцію теракту з понад 50 загримованими постраждалими та залученням орієнтовно 20 автомобілів швидкої. Участь у симуляції брали всі учасники конференції, працівники ЕМД, голови екстрених служб та компаній, що виробляють спорядження, та навіть організатори конференції. Це показало, що всі учасники дійсно мають спільні цінності — якнайкраще допомогти пацієнтам.

Окрім того, 16 команд швидких з усього світу змагалися в наданні екстреної допомоги. Такі змагання, безперечно, сприяють обміну досвідом та прагненню до постійного самовдосконалення серед усіх учасників та спостерігачів.

Україна точно могла б запозичити основний принцип конференції «Щоби врятувати людину, необхідна система. Головне пацієнт» як основний напрямок усіх змін у системі ЕМД.

Читай далі