Хочеш миру — вчи CABC | Захист патріотів

Хочеш миру — вчи CABC

Зі стрічок новин та фейсбуків і справді може здатися, що війна стихла, хоча обстріли тривають і продовжують забирати життя.

Коли приїздиш на Схід, присутність війни очевидна. І нехай поступово відновлюються розбиті дороги, підірвані мости та врешето ростріляні будинки, але цей мир відносний.

Відразу після великодніх вихідних ми поїхали навчати десантників у Краматорську. Це вже друга спроба приїхати до 80-ки. Цього разу вдала. Місяць тому наші інструктори не застали десантників, бригаду терміново забрали на бойове завдання.


Зруйнований будинок поблизу Слов’янська

Ми вирушаємо з Києва о 7 ранку, долаємо 10 годин дороги та приїздимо на військовий аеропорт у Краматорську, де разом із іншими підрозділами базується і 80-та окрема десантно-штурмова бригада ЗСУ.

Наша контактна особа командир роти Юрій у перший вечір розповідає про поранення, які трапляються зараз у бійців. Часто це випадки необережного поводження зі зброєю. Нещодавно, наприклад, один із бійців втратив руку, розбираючи свій автомат.

Додає також, що постійно намагається слідкувати, щоб його хлопці були підготовлені у першій допомозі. Тому звернувся до Захисту Патріотів. Упродовж двох днів п’ятеро інструкторів проводять дводенний курс бійця-рятувальника для близько 100 військових.

Юрій розповідає також, що його товариші майже всі забезпечені аптечками: частина від Міноборони, частина — від Захисту Патріотів та волонтерів.

Курс бійця-рятувальника. День теорії

Перший день навчальної місії побудований із п’яти станцій, присвячених одній із літер алгоритму CABC та евакуації. Перша С (critical bleeding) — перша допомога під вогнем, A (airways) — дихальні шляхи, B (breathing) — C (circulation) — відновлення циркуляції.


Інструктор Ірина Костенко навчає бійців якісно та швидко надавати першу допомогу в зоні ефективного вогню противника

Тривалість кожної станції 45 хвилин із короткими перервами між ними. Бійців ділять на 5 груп, у кожній близько 20 бійців і вони по черзі працюють із кожним інструктором.


Ця голова манекена допомагала інструктору Павлу Івку навчити бійців забезпечувати доступ повітря до дихальних шляхів пораненого

Інструктори між собою називають цей день “теорією”, хоча насправді робота побудована за таким принципом, коли інструктор розповідає, показує і відразу дає змогу відпрацювати навичку своїм курсантам.


Максим Гнатков на станції “Дихання” розповідає, як шукати поранення на грудній клітці та вставляти “страшну” голку

Переважно всі станції проходять у формі діалогу, коли бійці ставлять запитання і розповідають про ті ситуації, які траплялися з ними або їхніми товаришами. У перерві між станціями один із вояків показує інструкторові на телефоні фото осколкового поранення, яке отримав його товариш у спину, виконуючи бойове завдання.


Колись медик полку Азов, інструктор Володимир Фальчук навчає військових накладати пов’язки та відновлювати циркуляцію

Мабуть, завданням місії було не так навчити, як систематизувати знання бійців та краще відпрацювати їхні навички. Хтось із них проходив навчання Захисту Патріотів у 2014 році, хтось навчався у наших іноземних колег.

 

День другий. Відпрацювання та симуляції

Уранці наступного дня десантники готуються до шикування, інструктори розкладають спорядження та обговорюють програму другого дня тренінгу.


За легендою у цього десантника поранені обидві ноги. Товариші накладають йому два турнікети та евакуюють у більш безпечну зону

Спочатку бійці повторюють пройдений напередодні матеріал: надають допомогу під вогнем та евакуюють пораненого у більш безпечне місце, навчаються накладати турнікети на різні кінцівки у різному положенні та фізичному стані, при чому задання щоразу стають складнішими. Щоразу дотримуються послідовності дій згідно із алгоритмом CABC.


Працюючи у парах по двох та по черзі граючи роль пораненого, десантники відпрацьовують навички роботи з дихальними шляхами

Фіналом курсу, як зазвичай, стає симуляція ймовірної ситуацій на полі бою. За легендою на автомобіль, у якому їхали десантники, потрапив під обстріл. Курсантів ділять на групи. Частину з них гримують та готують до ролі пореного, іншій частині дають інструктаж і невдовзі після вибуху вони висувають на допомогу пораненим товаришам.

 

Інструктори моделюють різні ситуації з пораненнями різних видів та ступенів важкості. Постійно супроводжують військових, ставлять запитання та коментують їхню роботу. Після слів “стоп симуляція” інструктори роблять оцінку того, наскільки впоралися бійці із поставленими задачами та дають поради щодо того, як можна виправити помилки.


Завдання військових якомога швидше надати першу допомогу пораненим та евакуювати до укриття, щоб продовжити рятувати життя

Трохи захекані та усміхнені десантники шикують, ми ділимося своїми враженнями і даруємо шеврони Захисту Патріотів кращим курсантам. Далі робимо спільне фото та  надіємося, що отримані знання не пригодяться і що вже скоро ми святкуватимемо перемогу, пригадуючи коли і де ми навчали десантників 80-ої бригади.

P.S.

Частину бригади не дотренували 20 бійців на другий день уночі відправили на бойове завдання. Коли ми вже поверталися до Києва, за кілька десятків кілометрів від Краматорська у Костянтинівці пролунав вибух у міграційному центрі. Безпечна зона в будь-який момент може перетворитися на зону бойових дій. Якщо ж хочеш миру готуйся до війни.

Читай далі