EMR

Екстрений медичний реагувальник

Emergency medical responder
EMR

Тривалість курсу: 7 днів

Перший на місці події — це людина, яка до появи професійних медичних працівників виконує базові маніпуляції для порятунку життя постраждалого з використанням мінімального набору обладнання або за його повної відсутності, адже часом двох рук і правильних рухів цілком достатньо.

Рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, поліцейські, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти практичними навичками надання домедичної допомоги, зазвичай опиняються на місці нещасних випадків та екстрених ситуацій швидше, ніж медики.

Для оперативного та якісного реагування вони проходять навчання надання першої допомоги включно з серцево-легеневою реанімацією, іммобілізацією, дефібриляцією, зупинкою кровотечі, розпізнаванням симптомів інфаркту, інсульту, гіпоглікемії, анафілактичної реакції, допомогою при переломах, опіках.

Курс передбачає розгляд базових понять про будову тіла людини і роботу органів та систем, а також навчання основних принципів і навичок, необхідних для оцінки стану постраждалого і надання догоспітальної допомоги в екстремальних умовах до прибуття бригади екстреної медичної допомоги.

Всі учасники курсу зобов’язані продемонструвати засвоєне без помічників для успішного завершення програми та отримання сертифікату ЕМР.